mar
2014
Fra 28-03-2014 til 30-03-2014
  • Spring
  • Hest

C-stv. Spring/hest Skårupgård Sportsrideklub (C)

Stævnenummer
Prop00019933
Propositioner godkendt
Skårupgårdvej 103-105
8520 Lystrup

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
trojan@webspeed.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

17. MB1* (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 400 DKK 2: 350 DKK 3: 300 DKK 4: 250 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK
Dommere:
Knud Vase, Jørgen Dreier, Jette Dreier
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anne Mette Meyhoff DRAGO 98
2002/DR/Don Frederico/Arabesk/Akzent I
SIR 0 46,51 1
1 1
Benjamin Grav A. Hansen LILLESTARUPHØJS ASCARI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LILLE STARUPHØJ CELINA/CRELIDO
VRK 0 46,65 1
2 2
Louise Dahl Christensen KITO V
2005/DV/CARANO/KLIO/PABLO
KONG 0 49,98 1
3 3
Simon Riis Vester CORELLA
2000/DR/Coriander/History-Girl/Corrado I
VIR 0 51,11 1
4 4
Christina Jensen GWINNY ALFARVAD Z
2004/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/OPAL ALFARVAD Z/OLDTIMER XX
HRV 0 53,38 1
5 5
Johnny Hansen ADRIANA
2005/KW/SYDNEY/IDRIANA/CASANOVA
AAR 0 54,21 1
6 6
Mikkel Jensen PATRITZIA II
2000/HO/CORONADO/GINGA/CORIOLAN
HRV 0 54,45 1
7 7
Thit Larsson Holmbo LUKAS
2001/DV/MANTOVANI/DONNA/VICTORY
SSRK 0 54,56 1
Mette Sejbjerg Jensen SINA-ALEGRA
2002/HO/FLEMING/ALEGRA/REICHSGRAF
SBR 0 58,66 1
Caroline Kjeldgaard Larsen FELICITY
2002/DV/Crelido/Taronja/Come Back Ii
AAR 4 49,74
Henriette Bedsted BE MY BALLY (BA LLY STIDSHOLT)
2002/DV/STALD CALLES BROR BALLY/HEIDI/DONAUWIND
KMK 4 51,61
Frank Kejlberg ESCAPOLOGY T
2004/DV/ESTEBAN XX (DEN)/LA DIA/LINARO
SPS 4 57,21
Rikke Vingborg COPYRIGHT®
2004/OLD/CONTROLLER/BURGI/RAPHAEL
SPS 4 58,45
Emilie Winther Jensen LYNGBJERGS HEARTACHE
2008/DV/HEARTBEAT/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
HJR 4 59,12
Ditte Brinch Olsen HAMLET-F
2007/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SSRK 8 52,37
Emma Thougaard Johansen KAMAR'S CAPPASSADI
2007/DV/CORRATUS/CARAMIAS CARAT/CARANO
SSRK 8 55,05
Rita Skjørten Hansen ZONDERLING
2004/KW/CORLANDO/SONNEFLEUR/INDORADO
MRR 8 57,04
Camilla Krog Jensen SØBAKKEHUS CALLE
2008/DV/CARANO/SØBAKKEHUS GAIA/CAPE TOWN S.
SAO 8 57,82
Frank Kejlberg MØNSTEDS HARDCORE
2008/DV/HEARTBEAT/PINEAPPLE/COME FAST XX (DEN)
SPS 8 59,88
Simon Riis Vester CAMELOT
2003/DV/CAJUS/CARINA-HØM/CARANO
VIR 8 62,16
Kristoffer Kejlberg LUMUMBA
2003/HO/LANCER II/NANNEKE/CORRADO I
SPS 11 71,21
Cecilie F. Gotfredsen DREAMSISTER VAN DE ROSTAL
2003/BWP/VALDI VAN T' ROOSAKKER/AQUARIUS VAN DE ROSTAL/QUICKFEUER VAN KOEKSHOF
SAO 11 72,87
Thomas Kolborg Johansen ABILDGAARDS SONATE (SONATE)
2007/DV/CARSON ASK/SANS EXIT/LINARO
SPS 12 60,67
Majbrit Holm Hansen FLYING LIBERTY
2002/DV/LOBSTER/OUNBØL FIONA/LEBENSMANN
SSRK 12 62,33
Louise Dahl Christensen ZAKYRA
2004/EAS/MEMPHIS/BREGINA/NIMMERDOR
KONG Opg.
Helga Wichmann Jóhannesson CANCHELLO
2003/HO/CHELLO I/KELLY II/CAMPESINO
FRK Udg.