sep
2013
Fra 13-09-2013 til 15-09-2013
  • Spring
  • Hest

Distriktsstævne m/klubklasser springning (C)

Stævnenummer
Prop00020776
Propositioner godkendt
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Per Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

2. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 400 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150 6: 150
Dommere:
Jannick Holm, Per Nielsen, Finn Soelberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mille Bisgaard-Maarup VOLSTRUPS CODY
2006/DV/CARLOS DZ/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 0 50,59 0 50,59 1
1 1
Ulrich Trolle MATINIQUE
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/COME ON CAVALLINA/COME ON
SPR 0 49,89 0 49,89 1
2 2
Caroline Bundgaard LOVERBOY
1993/DR/Fedor/Irnita/Nimmerdor
CSC 0 47,17 0 47,17 1
3 3
Ulrich Trolle BRAVEHEART
2008/DV/HEARTBEAT/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
SPR 0 52,02 0 52,02 1
4 4
Sarah Møller Pedersen GELARINO
2007/FWB/LARINO/APRIL'S SURPRISE/STANFORD
SPR 0 52,29 0 52,29 1
5 5
Michael Brandt COME ON
2005/DV/CORONADO/RENETTA/ROYAL Z II
SPR 0 59,18 0 59,18 1
7 7
Kartni Nielsen ENZO
2004/LH///
RIC 0 51,67 0 51,67 1
8 8
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/KW/FRENCH BUFFET XX (CHI)/LOTTE/ZEP
HIS 0 47,71 0 47,71 1
9 9
Katarina Kai CORONA
2001/LU/CASIR ASK/DARK PASSION/ARTAXERXES (SEEHOF)
RIC 0 54,07 0 54,07 1
10 10
Laura Bækgaard LUIS B
2007/OLD/LAZIO/BLANDORA/NURZEUS
SPR 0 50,12 0 50,12 1
11 11
Zophia Damsgaard LILOUE DE L'OFFICIER
2005/HO/LASINO/HUSKY/ACORD II
NSR Udg. Udg.
Sarah Møller Pedersen DA VINCI
2008/KWPN/NUMERO UNO/PLATINA/DROSSAN
SPR 4 56,70 4 56,70
Thomas Dresler PARNASSUS Z
2002/ZA/PARCO/TALASSA VAN HET SPARRENHOF/VOLTAIRE
SPR 0 51,15 0 51,15
Charlotte Mørck Andersen CORDINO 28
2002/HO/COLMAN/NATALIE III/LENNON
SPR 8 49,28 8 49,28
Camilla Als Horn COROLA
2004/DV/CORONADO II/LINETT/LIMELIGHT
BAL Udg. Udg.
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 8 48,64 8 48,64
Louise Thorsen Reimann FABRIX D'ASTI
2006/DV/Corratus/Fabrix Miss Adelight/Leo-Light
RKV 4 51,11 4 51,11
Amber Milner ZIMBABWE
2004/BL/BALILO/QUILHA/XUMACO
NSR 0 50,81 0 50,81 1
Amanda Bjerrum Schjørmann CROWN OF DENMARK Z
2005/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
GEK 8 48,28 8 48,28
Stefanie Hammel MISS FIGHT
2005/LH///
TUS 8 50,48 8 50,48
Line Lehnshøj LUDVIGSMINDES BELLA
2006/DV/LANCELOT/GAY PILITA/GAY BARON XX
AAGS 9 66,81 9 66,81
Mille Bisgaard-Maarup TIRS TWIN
2004/DV/CHICO'S BOY/LACOSTA/LUCKY LIGHT
HIS 4 61,59 4 61,59
Sarah Meisner Christensen OSAGERS PARIANDRO
2006/DV/Leandro/Parisan - A Basic Intuition/Sandro
RVV 4 48,87 4 48,87
Camilla Skøtt MAC CLEVELAND
2004/DV/CHURCHILL/MARGARET/LANDO
AAGS 4 48,29 4 48,29
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK 4 63,40 4 63,40
Louise Woss Sigerslev MELISA LANGAGER
2001/DV/LORAN/GØNGEHUSFARMEN LADY MABLE/PRINCE MAB XX (FR)
BAR Udg. Udg.
Catharina Blach DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
NSR 8 44,71 8 44,71
Sussan Jerichau AIRBORN
2005/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/FURORE
SPR 4 50,01 4 50,01
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/WILLEMOES/NOTA BENE/NEWTIME
RKV 0 48,62 0 48,62
Amber Milner AMARETTO
2000/BWP/DARCO/CRUISINGS ROSE/CRUISING
NSR 4 52,56 4 52,56
Amanda Gether Lund UDO
2001/KW/HAMLET/ILANKA/CASANOVA
GEK 4 59,76 4 59,76
Katja Kristensen VISITEUSE
1993/LU/DIAMANT/CLIENTE DE LUXE XX/HONOURED GUEST XX (GB)
MRK 0 47,42 0 47,42 1
Rasmine Laudrup LEOPOLD
2002/DV/USKUDAR DES MALAIS/LEZETA/GUIDAM
NSR 4 49,40 4 49,40
Mille Bisgaard-Maarup TIRS PRIDE
2007/DV/CARDENTO/TIRSVÆLDS QUITE PRETTY/QUITE EASY
HIS 4 47,96 4 47,96
Charlotte Mørck Andersen TUKKER
2000/KW/IT'S MORADO/MILINDA/HAMLET
SPR 4 51,10 4 51,10
Peter Lykke Svendsen UNO VAN DE ZUUTHOEVE
2004/SBS/WUNDER BOY VAN DE ZUUTHOEVE/BABETTE VAN DE ZUUTHOEVE/LANCIER
BAR 4 52,56 4 52,56
Nanna Ellefsen JAKO´S LAVISH
2000/DV/LEANDRO/BIANCA PRYDSHOLM/MAGO XX
GEK 8 53,41 8 53,41