jan
2014
Fra 17-01-2014 til 19-01-2014
  • Spring
  • Hest/Pony

HIS spring for hest med showklasser for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00021494
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
26823833
sb@hillerodsportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (C)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (SVH 4)

Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 170 DKK 5: 170 DKK 6: 170 DKK
Dommere:
Pernille Winzentsen, Christian Eilschou Holm, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Frederikke Strøm ZELINI
2003/LU/CARANO/ALITCHE/
HIS 0 40,79 0 40,79 1
1 1
Louise Fjord Kjærsgaard VALLØS CASSIOPEIA
2002/DV/CARANO/CORONNA/CASTRO
VAL 0 44,16 0 44,16 1
2 2
Lejse V. Bramminge CADDIE
2002/DV/CASIR ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
HIS 0 45,61 0 45,61 1
3 3
Mie Mundberg RABELLA
1998/KWPN/LANCELOT/FLORA/SAROS XX
ØSR 0 43,87 0 43,87 1
4 4
Mille Bisgaard-Maarup FLEUR
2000/DR///
ØRK 0 42,02 0 42,02
5 5
Louise Søgaard FIRST KNIGHT
2002/DV/FIGARO/LUNA/LUCKY LIGHT
KAR 0 44,06 0 44,06
6 6
Mille Bisgaard-Maarup VOLSTRUPS CODY
2006/DV/CARLOS DZ/CIRKELINE/CORLANDO
ØRK 0 44,38 0 44,38
7 7
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 41,65 0 41,65
Lars Birkedal CHARLES
2005/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
BRN 0 41,51 0 41,51
Jessica Vinther Jensen LEVANTE 14
2002/OLD/LANDOR S/WANDA/WENDEKREIS
SAS 0 43,89 0 43,89
Melissa Fobian COLETTE B
1996/HE/CRUISE MISSILE/FRÄNZI/FLAMBEAU
ØRK 4 40,80 4 40,80
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 4 43,70 4 43,70
Isabel Jasmin Kristoffersen GØRKLINTGÅRDS LAKE PLACID
2002/DV/LANCIANO/MITZI/FERRO
SPR 4 44,88 4 44,88
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK 4 45,18 4 45,18
Katharina Løvstad-Gebauer CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
NSR 4 46,99 4 46,99
Mette Thrue TEMPTATION
2000/KWPN/ELMSHORN/MONIA/LAURISTON
SLR 4 47,55 4 47,55
Nicklas B. Jensen DÜVALLIE
1996/DV/Lucky Light/Dranella/Picasso
HIS 4 47,59 4 47,59
Caroline Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
CSC 8 40,76 8 40,76
Camilla Vincents FRUTRILLO V/D R&N STABLES
2005/BWP/UTRILLO VAN DE HEFFINCK/UNO/ATHLET Z
NSR 8 41,08 8 41,08
Pernille H. Christiansen SANDIEGO
1998/DV/ADIOS/SANTA/RAIMONDO
KAR 8 45,44 8 45,44
Nicklas B. Jensen DÉESSE
2005/DV/Carson Ask/Dranella/Picasso
HIS 8 45,59 8 45,59
Linda Petersen UT KILLERIMAGE
2003/DV/CAJUS/HESTELØKKENS LOTUS ORION/LOUTANOS ORION
UK 12 48,40 12 48,40
Charlotte Kondrup SPEEDY SPARROW
2003/LH///
SPR 19 58,26 19 58,26
Matilde Ertmann Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
SYK Opg. Opg.
Lars Birkedal BAMBOOCHA B
2005/DV/BJÖRSELLS BRIAR/JONSTRUPGÅRDENS SCARLETT/LANDAU
BRN Opg. Opg.