jul
2014
Fra 12-07-2014 til 12-07-2014
  • Military
  • Hest/Pony

SØG Militarystævne (C)

Stævnenummer
Prop00022331
Propositioner godkendt
Søborggård Rideklub (Distrikt D02)
Søborggårdsvej 60
3250 Gilleleje

Kontakt inden stævnet

Sally Schlichting
+4551250595
Sally@soeborggaard.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. Military CNC90 - CNC90 Hest (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 500 DKK 2: 300 DKK 3: 200 DKK
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Melissa Dahl HØJMOSEGÅRDS CALIS
2004/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CAPELLI/BØGEGÅRDENS CAPELLO
44 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 44
1 1
Frederico Mexia de Almeida KIRKELEDGAARD'S TOPAZ
2007/LU/Topaasch/Paola/Royal Z Ii
33,1 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 45,1
2 2
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
44,7 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 48,7
3 3
Felicia Nyløkke LUCKY LIMBO
2006/DV/LUCKY LIGHT/FIDELIA/GRUNDYMAN XX (GB)
49,1 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 49,1
4 4
Marie Juul GUARIONEX (SWB)
2002/SWB/GUINNESS/MILLAN (SWB)/MARATON
49,4 strafpoint 0 strafpoint ,4 (0) strafpoint 49,8
5 5
Maria Gaarddahl Korsbæk KUBRIANO LANGMOSE
2007/OL/KUBRICK XX/KASMIR LANGMOSE/UNION JACK
47 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 51
6 6
Catrine Fischer Goldschmidt MR. RUBINO
2002/DV/Heslegård´S Rubin/La Salle/Lobster
52,8 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 52,8
Jonathan Ingerslev FAIRLY'S QUALITY GUY
2005/DV/QUITE EASY/FAIRLY'S LADY CANTER/LORD CANTUS
50,1 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 54,1
Zenia Jørgensen APOLLO
2000/FJ/ALADDIN/NANNA/HEDEGÅRDENS ASTERIX
54,2 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 54,2
Nanna Eriksen COLUMBUS KILEN
1999/DV/Come Back Ii/Guldtop Kilen/Dorpas X
51,1 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 55,1
Siv Jo Lund Degn TIRSVÆLDS QUITE PRETTY
2000/DV/Quite Easy/Lacosta/Lucky Light
47 strafpoint 8 strafpoint ,8 (0) strafpoint 55,8
Kamille Schinkel Fis Stamp FIRST PLEASURE
2002/DV/FEDERICO XX (USA)/LA PETITE/ØXENHOLM GENERAL PIO
52,2 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 56,2
Anne Nilsson CALIFORNIA HEARTBEAT V
2008/LU/HEARTBEAT/CALIFORNIA BABE/
47,4 strafpoint 4 strafpoint 7,2 (0) strafpoint 58,6
Catharina Skjelmose Witt FIONA
2006/DV/Furino Af Maaling/Fellina/Paridor
61 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 61
Benthe Emke Vink STENVÆNGE POLET
2003/DV/COME BACK II/POUBELLE/GAY BARON XX
45,7 strafpoint 0 strafpoint 20 (0) strafpoint 65,7
Elisabeth Christensen ROYAL FLUSH
2003/DV/ROYAL Z II/OTELLA/LEUTHEN I
53,2 strafpoint 4 strafpoint 11,6 (0) strafpoint 68,8
Vivan Mary Ryslinge KAZOOM
2003/LU/KANUDOS XX (GER)/MIDNIGHT/
44,7 strafpoint 4 strafpoint 25,6 (0) strafpoint 74,3
Margit Sørensen EBRO VD KATELIJNEKOUTER
2004/BWP/CHIN CHIN/AMONA VAN DE KATELIJNEKOUTER/CRUISING
52,8 strafpoint 4 strafpoint 52 (0) strafpoint 108,8
Margit Sørensen ENEKÆRS MIRANDA
1997/DV/Michellino/Lupina/Allegro
54,2 strafpoint 4 strafpoint 70,4 (0) strafpoint 128,6
Anja Eberhardt Jensen SØBORGGÅRDS PI-SHERRY
2004/LH///
46 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Anders Bo Rasmussen CORVETTE IMPERIAL
1994/GHH/CASCADEUR/CARRERA/CALIMERO
58,6 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint