aug
2014
Fra 29-08-2014 til 31-08-2014
  • Spring
  • Hest

C-stævne Spring Hest med Sjællandsmesterskaber for Juniorer, Ungryttere og Seniorer. (C)

Stævnenummer
Prop00022924
Propositioner godkendt
Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Peter Jørgensen
40260111

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 350 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Preben Nielsen, Marie-Louise Elming
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mette Leparde Nielsen FREJA
2005/DV/ROCKLAND/AKELEJE II/LEENDERT
KRK 0 41,96 0 41,96 1
1 1
Ida Mai Jørgensen GUIDO DAMGÅRD
2006/DV/GRAFENSTOLZ/GUINEA/WOERTH
HSK 0 42,07 0 42,07 1
2 2
Rigmor Grønvaldt CAPACITY DE LORD
2006/DR///
GBR 0 37,88 0 37,88 1
3 3
Celina Schönemann - Paul KMS QUERIDO
2002/BL/QUITO MB/KRISZUNA/KOKOSCHKA
KAR 0 38,39 0 38,39 1
4 4
Laura Bækgaard LUIS B
2007/OLD/LAZIO/BLANDORA/NURZEUS
SPR 0 41,24 0 41,24 1
5 5
Sarah Emilie Nørgaard FAY VAN DE CASTANOSCHANS
2005/BWP/ACTION-BREAKER/JESSIKA/FLEURI DU MANOIR
SPR 0 43,19 0 43,19 1
6 6
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 0 42,10 0 42,10 1
7 7
Christian Vang-lauridsen CONTANGO 5
1995/DR/Contender/Simona/Silbersee
SPR 0 45,95 0 45,95 1
Malene Bengtson LAZETTA C.
2009/DV/HEARTBEAT/LISETTE D./LORD CANTUS
SLR 0 45,39 0 45,39 1
Ditte Roost Robl CASSIE S.T.
2007/DV/CASSINI II/CHER/CORLANDO
NSR 0 44,53 0 44,53 1
Frederikke Mikkelsen BOURGOGNE Z
2006/ZA/BALOUGRAN Z/ANNE ALFARVAD Z/ARIZONA ALFARVAD
GEK 0 38,73 0 38,73
Lone Søgård TITOU DE CHALUSSE
2007/SF/LA ZARRAS/IFRANE DE CHALUSSE/APACHE D'ADRIERS
FAK 0 41,71 0 41,71
Hanne Lise Friis STALD KÖNIG DON CARLOS
2005/DV/CARSON ASK/DOLOMIA TROLDHØJ/DOLOMIT
FUR 0 44,77 0 44,77
Josephine Rye TREKRONERS LA'COUR
2006/DV/LADAS/MC-KINNEY/INTELLECT
HRK 0 40,73 0 40,73
Kirsten Bendix Grander PARTY DREAM EW
2009/DV/PARTY DANCE/CORONADI IV M./CORONADO
NSR 0 40,27 0 40,27
Sine V. Lyng Frandsen CONFIANCA
2007/HN/CONTENDRO I/LENA/LANTHAN
EGE 0 37,53 0 37,53
Louise Bach Hannibalsen CIVI
2008/DV/CARMARGUE/HEINSGÅRDENS MASAYA/FIRST FLAIR R
FHSR 4 39,43 4 39,43
Camilla Poulsson COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
HSK 4 40,29 4 40,29
Kathrine Vindal Bech Jensen KIRKELEDGAARD LUNA
1998/HN/REALIST/WANJA/WENDENBURG
NØR 5 45,89 5 45,89
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
ØRK 5 52,98 5 52,98
Maria Brand TUNEBJERGS GABRIEL DE R
2004/DV/SAM-SAM/GABRIELA/
KAR 7 60,37 7 60,37
Emma Mai Jørgensen GUINNESS DAMGÅRD
2005/DV/HERALDIK XX (CZE)/GUINEA/WOERTH
HSK 7 61,92 7 61,92
Christina Brink ISOLEX
2000/BL/IRCO MENA/RIGHT JEWEL/KING OF DIAMONDS
HRK 8 64,50 8 64,50
Trine Straegaard Emig FALCON
2002/BL/CONTENDER SON/FALANGA/ILLIT
KDR 11 61,07 11 61,07
Christine Tvedskov Bille NEVER LET GO
2006/HN/NOW OR NEVER M/COME TO TOP/CONTENDER
CSC 22 57,96 22 57,96
Nanna Neumann Clemensen COLUMBUS B
2006/HO/CALIDO I/JILL II/LOUTANO
SPR Udg. Udg.