jul
2015
Fra 31-07-2015 til 02-08-2015
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B-stævne (B)

Stævnenummer
Prop00023524
Propositioner godkendt
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. LA2** Spring Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Christian Eilschou Holm, Tom Nielsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Bettina Elisabeth Pedersen COME ON
2005/DV/CORONADO/RENETTA/ROYAL Z II
SOLR 0 53,45 0 33,23 1
1 1
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 54,06 0 34,70 1
3 3
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
KAR 0 53,51 0 36,45 1
4 4
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 0 51,99 0 37,39 1
5 5
Camilla Fliedner Ernst CLASSIC
2007/GHH/CLARIMO/LAWELL/LORD CALIDOS
SLR 0 54,24 0 38,66 1
6 6
Nanna Dahlmann-christensen SANTANA D.
2009/HN/STOLZENBERG/NATASCHA/NATIELLO XX
CSC 0 52,42 0 40,53 1
7 7
Tina Dufour CARLTON HOMEBOY
2004/IRH///
SPR 0 50,66 4 30,89
8 8
Joost Martens KILDEBO'S HELICON
2008/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRDS CONVOJ/CANNON ROW XX
SPR 0 47,96 4 31,52
9 9
Kirstin Skjoldshøj HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
BRN 0 51,20 5 43,51
Alexandra Wiese CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
HIS 0 50,29 12 37,11
Line Nilsson ARGON
2004/GHH/ARCUS/LYRIK/LIGORETT
ØMKR 1 55,34
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 1 55,42
Mie S. Rasmussen APOLO P
2007/BL/ACTION-BREAKER/UNE FEMME TERRIBLE/NIMMERDOR
HIS 1 58,36
Frederikke Hougaard ELICA EW
2009/DV/LORD Z/ESCAPE DANCE (EDELWEISS)/EXORBITANT XX (GB)
NSPR 4 44,65
Michael Ertmann Skov AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
VRCL 4 48,84
Per F. Andersen HEARTLAND PRYDSHOLM
2007/DV/Heartbeat/Frigóla Prydsholm/Lobster
KAR 4 50,41
Camilla Skøtt NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
AAGS 4 52,62
Fie Rockhill Lysgaard VARNICK
2002/KW/HEARTBREAKER/ORISSA/VOLTAIRE
SPR 4 53,28
Rikke Dam Schrøder NIKE FC
2004/DV/Come Back Ii/Francesca/Leonardo Ii
BRN 4 53,43
Cristoffer Nerving Møllekær KATRINEBJERGS LUIGI
2007/GHH/LIMBUS/KATRINEBJERG SONATE/CASCAVELLE
NSPR 5 57,83
Sasha Jæger Nielsen MALLINGS SAVANNAH
2004/LU/Sæddings Eros/Tommelise/
HHR 6 59,53
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
SPR 8 50,64
Louise Pedersen ZENIA NØRGAARD
2002/DV/CARANO/BUENA/ROYAL Z II
RVV 8 51,79
Christel May-worre VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
SPR 8 53,39
Nadia Siesbye Suhr DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
NSR 8 54,96
Sarah Billeskov Nissen BAILEYS ASK Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/UN/STAKKATO
LYK 9 71,04
Sia Freck Kolby FAUSTA
2004/BL/VALETAS/FANTA/LUVRAS
HIS 11 63,77
Josephine F. Pedersen TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
NSR 12 50,32
Julie Guldmann VELINA 7
2005/HO/LIMBUS/LADY XIII/ALCATRAZ
MBRK Udg.