feb
2016
Fra 12-02-2016 til 14-02-2016
  • Spring
  • Hest

FSRK SPRING HEST (C)

Stævnenummer
Prop00025490
Propositioner godkendt
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

winni lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. LA** (120cm) A "LA Champ acc." (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
65
Antal placeringer:
18
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 125 DKK 6: 125 DKK
Dommere:
Mette Christensen, Søren Milert Vestergaard, Jesper Dippel
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mathilde Skytte Lundsby HEARTLINE
2007/DV/HEARTBEAT/BAKKELY'S RANELL/RACOT
HRB 0 47,57
1 1
Amanda Vaso Stamatis HESTBÆKVEJENS FIRST BOI
2002/OL/FIRST CLASS AF HVARRE/L'ESPOIR/ALEKSANDER
ØGR 0 47,93
2 2
Stinne Nielsen KARI KILDEMARK
2003/DV/COME BACK II/KARINA KILDEMARK/RESIDENT
TRK 0 48,28
3 3
Camilla K. Larsen FELICITY
2002/DV/Crelido/Taronja/Come Back Ii
AAR 0 48,71
4 4
Trine Kjersgaard FMR'S FREJA
2007/DV/KRAKE ASK/FMR'S GIPSY/GIPSY D'ASK
LYK 0 49,59
5 5
Rikke Ennemark CONTINO
2003/LU/CAJUS/L'AMOUR/LUKULL
TSC 0 49,74
6 6
Ida Køpke CARLINA
2006/DV/CARSON ASK/ILONA XX/CAROLUS I
HRR 0 50,00
7 7
Line Bøttcher CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
BOR 0 50,06
8 8
Svend Buch Juul CLEMENT
2007/KWPN/UPGRADE/RIANNE/AHORN
KOR 0 50,77
9 9
Kamilla Grauff Albrektsen MADAME CLEAR
2008/LU/LAMBRUSCO ASK/MADAME BLUE/CAJUS
BSR 0 50,80
10 10
Georgia Timmermann SAN GREAL H
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
SVRK 0 51,15
11 11
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 0 51,63
12 12
Rikke Ennemark ELMEGÅRDENS MARTINÉ
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/MARSANNE/EXKURS
TSC 0 51,89
13 13
Charlotte Schreiber TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
LYK 0 52,00
14 14
Ida Bech Lange LAS VEGAS H
2004/LU/LANDOR S/CORLANDRA/CORLANDO
DDHS 0 52,02
15 15
Maria B. Jørgensen COOL BREEZE
2004/HO/CON AIR/LANDGRAEFIN T/LANDGRAF I
SVRK 0 52,10
16 16
Amber Milner ZIMBABWE
2004/BL/BALILO/QUILHA/XUMACO
HRB 0 52,41
17 17
Line Hansen CROKUS V
2009/DV/COSMEO/LATHYRUS/SOLOS LANDTINUS
TRK 0 53,41
18 18
Martin Mose Knudsen VALENTINO M.H.
2002/KW/MATTERHORN/ROYAL QUEEN W./CASH
LYK 0 54,88
Heidi Pedersen TIRS PRIDE
2007/DV/CARDENTO/TIRSVÆLDS QUITE PRETTY/QUITE EASY
DAR 0 55,51
Rikke Rosengaard Hansen CHINATU LS LA SILLA
2001/LS/CHAPULTEPEC LA SILLA/ANNE-MARIA/FORMATEUR
RIDO 0 56,03
Michael Aabo CASINO ROYALE
2005/HO/LORDANO/EDELGAARD´S RACHELL/CARRY
STRK 0 56,04
Mike Højberg GØRKLINTGÅRDS LESOTHO
2009/OLD/LORDANOS/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HDR 0 56,52
Christina Andersen BIJOU HØJGÅRD
2009/HO/LARIMAR/S-RUBINA HØJGÅRD/CARANO
SHR 0 56,76
Nicole Desiree Knudsen NORMAN U
2010/DV/NEKTON/CORDELIA/CORONADO
LLRK 0 58,01
Maja Bjerregård CORVETTES LEGACY
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/AN CORVETTE/CORLANDO
HDR 0 58,67
Michael Lerche Nielsen COME-IRA
1998/DV/Come Back Ii/Waldira/Waldstern
TURK 0 59,06
Kamilla Emilie Houborg ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
AGR 0 59,93
Martin Mose Knudsen LUCIFER
2009/LH///
LYK 0 60,85
Gitte Dahl NIM CON CALMA
2009/LU/CON CALMA/ARMANTE HBC/REGILIO
GRRK 0 61,10
Lars Trier Kjøller EXCLUSIVE BW
2009/KW/CONTENDRO I/ZAMIRA/QUATTRO B
TSC 0 61,30
Charlotte Schreiber WELISTRO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/WELITE/PYTHAGORAS
LYK 0 61,73
Nanett Larsen GØRKLINTGÅRDS OCTANA
2008/OLD/BALOU DU ROUET/GØRKLINTGÅRDS ONLINE/CAPITOL III
SVRK 0 61,88
Louise Thrane Pejstrup LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
SAO 0 62,42
Sarah Møller Pedersen MARCANT 8
2009/OS/MARIACHI/LYRIK/CANTURO
KLIR 0 62,52
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
U 4 46,07
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 4 47,43
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
RIDO 4 49,59
Sarah Møller Pedersen DOLLY JUMPER
2008/KWPN/INDORADO/RABEA/BURGGRAAF
KLIR 4 50,39
Claus Hundebøl LINETTE
2002/LH///
ROOR 4 50,90
Debbie Kreiler Pedersen ASK
2006/DV/ALICANTE/OFFELIA/RACOT
SKRK 4 51,62
Charlotte Schreiber SCHOUWSGAARDENS HEART LIGHT
2008/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
LYK 4 53,75
Johanna Gallus HEART BEAT'S BRAKEOUT
2010/DV/HEARTBEAT/LADY SHIKIRA/LIMBUS
TRK 4 53,79
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
HIRI 4 54,01
Tine Jepsen NØRREMØLLEHØJ´S COLUMBINE
2008/LU/CAJUS/JAMAICA GERSDORF/CARANO
HDR 4 59,15
Mikkel Rye Filskov EMMELIE
2009/KW/SANYO/WHISPERIE/NEGRO
BKR 4 59,57
Kit Møller Pedersen DUBLIN VAN DE COOLSDREEF
2008/KW/ZÜRICH/ZAROLA/QUATTRO B
DDHS 4 59,62
Aistis Vitkauskas SERUPGÅRDS CALVADOS
2010/DV/CHELLYS Z/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
DER 4 60,95
Jack Ray Nielsen ZIRMATINE
2004/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/FURORE
HIRI 4 63,25
Amber Milner CARLA COLUMNA 24
2007/HN/CHALET/LADY/LATOURO N
HRB 4 65,44
Stinne Nielsen BAILEYS LADY
2006/KWPN/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/IRISH LADY/CALVADOS
TRK 8 45,14
Xenia Loft Strandgaard EGELUNDS CANDI-GIRL
2008/DV/CARMARGUE/SATYA/RAIMONDO
HDR 8 58,22
Christina Henriksen SOLVANGS CASTELLO
2001/DV/Casir Ask/Lucky Girl/Lucky Light
STRK 8 62,27
Mikkel Rye Filskov LABAN UGLHOLM
2006/DV/RICHMAN/LOBBI/LOBSTER
BKR 8 63,48
Svend Buch Juul JÆGERGAARD CASTOR
2010/HO/CASSINI II/CHAUSSETTE/CASCADEUR
KOR 8 64,83
Signe Dueholm Veng Kristensen CAIPIRINHA II
1997/HO/CAMBRIDGE/FINALE IV/SILBERSEE
AAR 8 65,77
Lars Trier Kjøller COSMONA
2011/DV/COSMEO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
TSC 8 83,35
Line Elvira Henriksen LÆRKE MAGIC
2006/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/WONDER MAGIC/WINDSOR
RESR 12 69,23
Aistis Vitkauskas FLINTEGÅRDENS JEANNE D'ARC
2008/DV/DE NOIR/KÆRGÅRDS AURIKKE/DONNERSCHLAG
DER 16 60,39
Laura Snerle Jørgensen COCO HSF
2007/KWPN/VITTORIO/NIRVANA/LANDWIND II B
BOR 26 94,07
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 31 96,02
Julie Syskind GØRKLINTGÅRDS QUINCY
2006/DV/QUIDAM'S RUBIN/LOTTE/LEZARD
CSK Udg.
Josefine Qviisgaard Petersen CASSIAMO Z
2009/ZA/CUSINNI/ANDIAMA M Z/ANDIAMO Z
HRB Udg.
Thomas Pihl Jensen CLAPTON
2006/DV/CAPO/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
FSRK Opg.
Martin Mose Knudsen MY NAME IS COCO JAMBO
2009/ZP/COCO MAURICE/STERNSTUNDE/SCHWARZENEGGER
LYK Udg.