feb
2016
Fra 12-02-2016 til 14-02-2016
  • Spring
  • Hest

FSRK SPRING HEST (C)

Stævnenummer
Prop00025490
Propositioner godkendt
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

winni lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

17. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 "LA Champ acc." (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
48
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 500 2: 400 3: 300 4: 200 5: 125 6: 125
Dommere:
Mette Christensen, Søren Milert Vestergaard, Tonny Johansen Christensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Mose Knudsen VALENTINO M.H.
2002/KW/MATTERHORN/ROYAL QUEEN W./CASH
LYK 0 48,07
1 1
Dorte Dahlmann Olsen LERON D
2010/DV/BØGEGÅRDENS LAURINO/LISE LOTTE D/CAJUS
TSC 0 51,71
2 2
Line Fløe Nielsen EUFORIA
2000/BL/WEST/ELSTERA/ALKIERZ
FSRK 0 46,49
3 3
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 0 46,14
4 4
Mette Mikkelsen ATTEND QUEEN
2005/KWPN/COLMAN/LADY QUEEN/CONCORDE
FMR 0 48,82
5 5
Martin Bundgaard LAMBORGHINI B
2008/GHH/CASSINI II/GISELLE II/CALANDO I
HER 0 50,97
6 6
Karen Møller Rohde VALERIE ASK
2010/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
FYR 0 53,30
7 7
Sarah Møller Pedersen MARCANT 8
2009/OS/MARIACHI/LYRIK/CANTURO
KLIR 0 47,61
8 8
Kasper H. Hansen CRUZ
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/COCO CHANEL/LORENTIN I
LYK 0 49,19
9 9
Camilla K. Larsen CANTELLA
2005/ZP/CALIDO I/CANTARA/LATO B.
AAR 0 47,52
10 10
Kasper H. Hansen JEMOUSIN VAN DEN DAEL
2009/BWP/VIVALDI DU SEIGNEUR/EMOUSINE VAN DEN DAEL/LIPTON
LYK 0 54,42
11 11
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 55,51
12 12
Karen Møller Rohde JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOU DU ROUET
FYR 0 54,81
13 13
Camilla K. Larsen FELICITY
2002/DV/Crelido/Taronja/Come Back Ii
AAR 0 44,07
Sarah Møller Pedersen DOLLY JUMPER
2008/KWPN/INDORADO/RABEA/BURGGRAAF
KLIR 0 48,70
Lars Trier Kjøller KATRINELUNDS CELINA
2010/HO/CLINTON I/SATINA I/LINARO
TSC 0 47,58
Christina Baun KURUPS CORONA
2005/DV/CORONADO/FAUVE/ROYAL Z II
FYR 0 49,70
Søren Møller Rohde GREDSTEDGAARDS NUMBER ONE
2010/DV/NUMERO UNO/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
FYR 0 50,59
Rikke Haastrup Kristensen QUIET PLEASE
2008/DV/QUITE EASY/THY´S LA TIA/CALIDO I
LYK 0 50,71
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS CLARA
2010/DV/CARMARGUE/U-COLIBRI/CORRADO I
SPS 0 50,51
Signe Andrea Frank SAN MARINO-W
2004/DV/Lambrusco Ask/Seelinde-W/Capital
AAR 0 50,04
Maria Bjørnkjær Asferg HENRIETTA ASK
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 52,32
Laura Brorson Jensen SEVENHILLS TYRONE TIGERS
2005/IRH/FURISTO'S DIAMOND/SEVENHILLS MORE BUISNESS/
SHR 0 50,06
Trine Clausen STORLUNDS CA NET
2006/DV/CARANO/JANNE/FANAL PRYDSHOLM
GRR4 0 48,75
Lasse R. Bendixen FRUERHOLMS AKIRA
2005/GHH/ARCUS/GIZETH/RAGAZZO
FYR 0 47,91
Michelle Østergaard Tovgaard STORÅENS BELONDO
2005/DV/RICHMAN/DULA SALVADHUS/ATLANTIC
HDR 0 47,23
Cecilie Schack POLDEHØJS LEE ROY
2002/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/POLDEHØJS CHEN/CLASSIC
FYR 0 48,07
Paulina Vinther VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
BOR 4 47,37
Helena Skare Viller QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
DBR 4 47,58
Sabine Korfitz Christensen CAPONA
2010/DV/CANTOBLANCO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
ABR 4 48,80
Susanne Ravn CHABLIS
2002/HO/CARANO/ISABELL XIII/LINARO
U 4 49,39
Martin Bundgaard FERRARI B
2009/LU/CLINTON I/GISELLE II/CALANDO I
HER 4 49,92
Trine Godskesen CATCH ME
2004/HN/CHASSEUR I/DINA/DYNAMO
FMR 4 50,66
Kasper H. Hansen QUILAN
2008/HO/LANDOS/UNIKAT V/QUIDAM'S RUBIN
LYK 4 51,24
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
HIRI 4 52,01
Maria Bjørnkjær Asferg LAMBERT ASK
2010/DV/LAMBRUSCO ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 4 53,87
Fie Godskesen ERFULJA
2009/KWPN/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZORFULJA/CALVADOS
FMR 5 61,99
Josephine Fontenay BELLA BIMBA
2009/BAY/CORNADO I/BEATE UHSE/SENNA Z
U 6 62,83
Kit Møller Pedersen DUBLIN VAN DE COOLSDREEF
2008/KW/ZÜRICH/ZAROLA/QUATTRO B
DDHS 8 47,02
Maja Juhl Sørensen WEMKE
2003/KW/METROPOLE/SALIMAR/EMILION
SLRK 8 47,33
Nanett Larsen GØRKLINTGÅRDS OCTANA
2008/OLD/BALOU DU ROUET/GØRKLINTGÅRDS ONLINE/CAPITOL III
SVRK 8 48,52
Martin Mose Knudsen MY NAME IS COCO JAMBO
2009/ZP/COCO MAURICE/STERNSTUNDE/SCHWARZENEGGER
LYK 8 49,71
Charlotte Lynge IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
BKR 12 50,80
Gitte Dahl NIM CON CALMA
2009/LU/CON CALMA/ARMANTE HBC/REGILIO
GRRK 12 51,11
Trine Kjersgaard SØLBECKS AMARETT
2009/DV/AMARONE/SCHANTANA/STOLZENBERG
LYK 12 51,93
Frederikke M. Jespersen FORFOUR DE L'ORANGERIE 'B'
2005/BWP/ACTION-BREAKER/KORIEN VERDI/CALYPSO ASK
LYK 12 52,83
Lars Trier Kjøller COSMONA
2011/DV/COSMEO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
TSC 12 53,76
Michael Lerche Nielsen COME-IRA
1998/DV/Come Back Ii/Waldira/Waldstern
TURK 20 70,71