jul
2016
Fra 06-07-2016 til 10-07-2016
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2016 (B)

Stævnenummer
Prop00025792
Propositioner godkendt
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse / Laura Rindom
+45 6137 4248
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. Blue Hors Care Small Tour LA1* Heste (115 cm) A (B)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
54
Antal placeringer:
15
Dommere:
Per Krohn, Erling E. Simonsen, Vivi Grav Hansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Fie Godskesen ERFULJA
2009/KWPN/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZORFULJA/CALVADOS
FMR 0 53,70 1
1 1
Trine Hjorth LAMBERTO AS
2006/OLD/LANDWIND II B/THANARA/CORDIAL MEDOC
USR 0 55,41 1
2 2
Nadia Dahl TM QUEENSTOWN
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/PERFORMANCE QUEEN STAR/QUICK STAR
HIRI 0 61,55 1
4 4
Anne Bjerre Lang FABRICE
2010/KW/FALDO/OKULOCIA/LORD Z
SIR 0 61,96 1
5 5
Emma Haugaard Hansen KILCANNON CLOVER
1998/IRH/CLOVER BRIGADE/KYLE MAG/LAUGHTON'S FLIGHT
BRN 0 62,90 1
8 8
Ulrik Clemmensen CASMEO
2008/DV/COSMEO/BELISJA PRYDSHOLM/LEANDRO
BIS 0 65,35 1
9 9
Malene C. Skorstensgaard PAAVO
2002/TH/PHARIS/MY DREAM/PAQUIRRI
DDHS 0 65,58 1
10 10
Marie Dresler BRENDA
2006/KWPN/CASANTOS/EDELINA/TRANSVAAL
BOR 1 67,14
11 11
Josefine Sandgaard Mørup QUALITIVE
1999/DR/Quick Star/Salamanca/Sandro
HER 1 67,39
12 12
Christina Henriksen BLUNDSTONE
2006/KW/UKATO/SRENIETA/SAMBER
STRK 1 67,97
13 13
Caroline Schaarup-Kjær JEAN DARC (NWB)
2007/NV/DARCO/WADERMIE/HEARTBREAKER
AAR 1 69,61
14 14
Josefine Qviisgaard Petersen CASSIAMO Z
2009/ZA/CUSINNI/ANDIAMA M Z/ANDIAMO Z
LYK 1 69,74
15 15
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS FANDANGO
2010/DV/CARMARGUE/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SPS 2 70,51
16 16
Alexander Lundgaard Kjeldsen ROCKSTAR T
2011/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
RKH 2 71,56
17 17
Emilie Møller Rand FIFTY SHADES
2009/OLD/FIFTY CENT/CARANISSIMA/TANNENHOF'S CHEENOOK
HDR 2 72,22
18 18
Christina Henriksen CAYMAN 33
2007/HO/CARETINO/TANITA/CALATO
STRK 2 73,92
Lars Nørgaard Pedersen FEINE LADY ML
2010/WP/FOR CONTEST/GIORGINA/GOLDSTRAND
VRK 3 74,83
Rikke Vingborg SI JOLIE 10
2009/WP/SINGULORD JOTER/QUINNI VAN HET ROZENHOF/JUS DE POMME
SPS 3 77,87
Søren Hedegaard QUARTER V
2004/LU/QUEBEC/SILHOUETTE V/STRAVINSKY XX (POL)
NØRK 4 63,60
Julie Bjerregaard EMMY LOU 8
2007/RL/ESCUDO I/ATHENE/ATHLETICO
HRV 4 65,44
Josefine Botin Jørgensen UTOPIA
2006/DV/ULRICH Z/CORONA/CARANO
HRV 4 65,51
Kit Møller Pedersen ESPRI
2009/KWPN/SINGAPORE/AIDA/CASCO
DDHS 4 65,66
Anne Forsberg Bøllingtoft FORUM´S BEATNIK
2007/DV/HEARTBEAT/FORUM´S SURVIVER/CARANO
SVRK 4 78,09
Charlotte Klarskov Jensen VALENTINO
2005/HO/LIMBUS/PAULINA/LINARO
SPIR 4 78,70
Christian Petersen LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
URK 4 81,42
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/CASH AND CARRY
SAO 5 66,78
Frederikke Smed Busse FILOU 1798
2005/HN/FOR PLAY/VIENNA/VARUS
NDRK 5 67,64
Helena Elmo Kristensen EDINBURGH
2009/OS/AREZZO VDL/MAZELLI/CANTUS
HRV 5 68,78
Stephanie Jones FLUGEL
2010/KWPN/BUGATIT VDL/IRENE/BEETHOVEN
NFRK 5 69,03
Alexander Lundgaard Kjeldsen ROSENGÅRDENS CITAT
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/DUCHESS DE LIGHT/LUCKY LIGHT
RKH 5 75,26
Rasmus Rise GLENFOYLE
2006/LU/GLENLIVET SEBIOUNE/POTNIA/PORT ROYAL XX (GB)
HRV 6 73,40
Malene Bach CHAMP OF THE YEAR
2007/LU/BALOU DU ROUET/CORNELLI/CORBIERE
FRH 6 73,65
Line Kiilerich-Hansen LACANTINO S
2008/HO/LADAS/K-JURINEA/CALETTO III
FYR 7 76,36
Isabelle Cadieux RED MIDNIGHT MARRIE
2009/AES/DELPHINIUM DE SOLE/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
AAR 7 77,96
Sofie Svendsen ALANTIC WJ
2007/HO/ALJANO/DIMANCHE/ALCATRAZ
HRV 8 65,99
Nicole Christiansen CONITO HØJGÅRD
2007/HO/CON AIR/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
KAR 8 81,90
Christian Tang Nielsen GRAF'S PRINCESS ANAYA
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/VIGDIS/MOSEGÅRDENS DILIGHT
RTG 9 68,20
Zelina Hulehøj GERMIE
2011/KWPN/BUSTIQUE/R.ZERMIE 2/CASH
RIRI 9 68,50
Allan Blomgreen ACARI
2005/DV/CARSON ASK/VALLETTA/LANCIER
BIS 10 71,66
Maria Thrane Jensen BELLA COMTESS
2006/HN/BALOU DU ROUET/SILVERLADY/SANDRO
SAO 10 72,52
Sonny Moisen DIAMANT
2009/HO/DIAMANT DE SEMILLY/SCHNEEWITTCHE/CORRADO I
JSK 11 74,77
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
FMR 11 75,25
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
HER 11 75,61
Julie Møller Jensen PATRITZIA II
2000/HO/CORONADO/GINGA/CORIOLAN
HRV 11 76,81
Lone Svendsen T'S SALERNO
2009/FWB/VLEUT/MESSINA/ELECTRO
DVR 12 78,25
Jeanette Bjerg LYKKESBORGS RIOBLANCO
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/LYKKESBORGS ROMANTICA/CARANO
BOGØ 12 80,54
Anna-mathilde Alsing Nielsen DALGAARDS UNA
2007/DV/ULRICH Z/GEOGINE/RACING ACE XX
HRV 13 66,29
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
VRK 15 74,69
Anne Vindeløv LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 16 81,04
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
NSR 18 86,09
Nicole Christiansen L-DINO HØJGAARD
2010/HO/LARIMAR/S-RUBINA HØJGÅRD/CARANO
KAR Udg.
Zelina Hulehøj AMIGO
2005/KWPN/OKLUND/HEIDEBLOEM/JULIO MARINER XX (GB)
RIRI Udg.
Julie Kjærsgaard ELTON VAN GROENHOVE
2004/BWP/CLINTON/QUIBELLE VAN GROENHOVE/HEARTBREAKER
FRH Udg.
Julie Højer Thomsen GREENHEART
2001/DR/Calando I/Cortina Ii/Lord
LYK Udg.