jul
2016
Fra 06-07-2016 til 10-07-2016
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2016 (B)

Stævnenummer
Prop00025792
Propositioner godkendt
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse / Laura Rindom
+45 6137 4248
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. Blue Hors Care Small Tour LA1* Heste (115 cm) A (B)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
46
Antal placeringer:
13
Dommere:
Per Krohn, Erling E. Simonsen, Vivi Grav Hansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Dorthe Kristiansen GREDSTEDGÅRDS TAMARA
2003/DV/BØGELYS CAMARO/TIRA/CALANDO I
BOR 0 56,16 1
1 1
Cecilie Rosendal LIDOCOME
2001/DV/CRELIDO/COMER/COME BACK II
TØRK 0 56,87 1
2 2
Lykke Andersen DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
RKH 0 58,65 1
3 3
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 58,81 1
4 4
Ulrik Clemmensen CARTHAQUE
2007/OS/CARTOGRAN/ITHAQUE DE CHAMPBLANC/DOLLAR DU MURIER
BIS 0 59,03 1
5 5
Kaisa Stasia Aino INDIAN´S I-QUE-M
2010/HO/QUO VADOS I/INDIAN TEIKE/CALATO
BÆK 0 60,74 1
6 6
Sofia Brinch Jacobsen QUARTERMAIN B
2005/HN/QUIDAM'S RUBIN/CURLY SUE/CALYPSO II
BÆK 0 62,78 1
7 7
Gitte Dahl CON X
2011/HO/CONNOR/PERLE VI/CARPACCIO
GRRK 0 63,44 1
8 8
Caroline Vang Klemmensen MADAME MAKRI
2007/DV/CARSON ASK/MADAME MAICA/CAJUS
IRK 0 64,84 1
11 11
Rikke Andersen CHIRA 33
2009/OS/CHINTINO/KENIA/KOLIBRI
VIR 1 66,20
15 15
Dorte Dahlmann Olsen HELL'S ANGEL
2010/DV/CAJUS/HAPPY DANCE/CHABLIS
CSK 1 66,50
16 16
Philip Wendelboe GIGI ALFARVAD Z
2005/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CHERYL Z/CENTAUER Z
URK 1 66,51
17 17
Rikke Haastrup Kristensen COUPE DIOR
2011/HN/COUPE DE COEUR/LARENA K/LANDADEL
LYK 1 67,03
19 19
Lars Uggerby CHAMP
2008/HO/CEBELIO/HENJA/LAGOS
SPIR 1 67,88
Stine Cassøe Jakobsen DIOR VG
2011/DV/DIAMANT DE REVEL/A. DAVIS/BURGGRAAF
DDHS 1 68,23
Eva Kramer QUITE FUN
2003/HO/Quantum/La Belle/Leandro
NSR 1 68,40
Anna Sandahl Michelsen BIRKHOLM'S CHIRAC
2005/DV/CHURCHILL/BOKJÆRGÅRDS NIKOLINE/ANDIAMO
IRK 2 70,31
Lone Lundsager Hesselmark SØNDERVANGS CODY
1997/DV/CHURCHILL/SØNDERVANGS MARGOT/LANCIER
KSRK 2 70,89
Laura Baaring Kjærgaard CHILI CORNET
2009/DV/CORNET OBOLENSKY/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
RIC 2 73,65
Kaisa Stasia Aino PALOU DE LIGNY
2006/OS/PALOUCHIN DE LIGNY/CHARITA/CALYPSO II
BÆK 4 53,14
Peter Mathiasen DIADEM DE REVEL VG
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/QUELA VG/QUIDAM'S RUBIN
IRK 4 56,87
Dorthe Kristiansen MINI
2007/LH///
BOR 4 61,06
Christian Tang Nielsen LERTEVANG'S CANDEUR
2004/DV/TANNENHOF'S CONTEUR/LUNA/LOOPING
RTG 4 61,37
Julie Zoëga Søndergaard LE'ANNA
2003/DV/LEANDRO/ROSANA/ROYAL Z II
SVRK 4 63,54
Lone Svendsen LANTINO
2010/LU/LAMBRUSCO ASK/LATOYA/CAPE TOWN S.
DVR 4 79,83
Karen Bjørn Sørensen FRA-SAMSØ
2001/DV/FANAL PRYDSHOLM/LARIDA/LORAN
NDRK 5 66,15
Isabella Bach TOP´S TALOUBET T
2000/KW/BALOUBET DU ROUET/GENTLE/NIMMERDOR
MRC 5 66,24
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK 5 66,36
Rikke Haastrup Kristensen VEDKIÆR'S LAMBORGHINI
2010/DV/LAMBRUSCO ASK/VEDKIÆR'S PEPITTA/CASIR ASK
LYK 5 66,96
Millie Jahmiilla Dennoires DEL PIERO
2008/KWPN/ARD VDL DOUGLAS/ZASSARA/C-INDOCTRO
NSR 5 67,01
Kirstine Brunsgaard VINY EGETOFTE
2005/HO/EPHEBE FOR EVER/NELLY EGETOFTE/CORRADO II
RESR 6 72,77
Camilla Søe Mikkelsen ISIDOR
2010/DV/C-INDOCTRO/QUENNEL/QUITE EASY
HDR 7 74,41
Puk Severinsen TOFTEGÅRDENS LADONNA
2007/DV/ULRICH Z/LYKKE-SPIET/LASZLO (LOCKY-SPIET)
SAO 7 76,91
Rene Fredslund BRING IT ON
2009/HO/CANCARA/TIRANA III/BARINELLO
BOR 8 65,26
Christian Petersen CATO ALFARVAD Z
2011/ZA/CROWN Z/GILIAN ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
URK 9 84,86
Lars Uggerby CHINATOWN
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/LADY PLEASURE/FOR PLEASURE
SPIR 10 71,01
Caroline Rehoff Pedersen CHICAGO L Z
2006/ZA/CARITANO Z/S'ETOILE/LANCELOT
VIR 13 67,70
Sonny Moisen DAEDALOS VAN DE BREM
2003/BWP/CUMANO Z/MAIA VAN DE BREM/FABIO I
JSK 13 69,93
Christian Jansen LEDA SEM
2011/DV/CHARLTON SEM ASK/LOTUS SEM/LOUVRE S
SIR 13 83,06
Morten Eifler CARTER V
2001/DV/COME BACK II/MAY ACE/PARI-ACE DANE
SPIR 14 88,56
Mikkel Aagaard Rasmussen E'OWYN FRIHAVE
2010/DV/CHELLYS Z/ELEGANZ/ESCUDO II
LYK 16 79,95
Jack Ray Nielsen ZIRMATINE
2004/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/FURORE
HIRI Udg.
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
BÆK Opg.
Caroline Amalie Neve Højer NINET
2006/DV/CARSON ASK/KOREA/LAMBRUSCO ASK
IRK Udg.
Michael Ertmann Skov GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL Udg.
Sofie Smed Thomsen BASLANDS CALABRYERE
2006/HO/CALATO/INDIRA XV/COR DE LA BRYÈRE
NDRK Udg.