jul
2016
Fra 06-07-2016 til 10-07-2016
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2016 (B)

Stævnenummer
Prop00025792
Propositioner godkendt
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse / Laura Rindom
+45 6137 4248
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. Large Tour DERBY KVALIFIKATION MA1* Heste (135 cm) B4 (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (SVH 4)

Antal starter:
23
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 2500 2: 2000 3: 1600 4: 1200 5: 570 6: 570
Dommere:
Per Krohn, Erling E. Simonsen, Jens Hellmers
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 0 83,64 0 83,64 1
1 1
Emile Louis Hartmann APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
CSC 0 78,30 0 78,30 1
2 2
Hans Ley KONG'S BABADOS
2003/DV/WILLEMOES/BERMUDA/RACOT
KONG 0 78,74 0 78,74 1
3 3
Marie Louise Horstmann ACAMORKA
2005/KW/TENERIFE VDL/UCAMORKA/ORAMÉ
FYR 0 83,15 0 83,15 1
4 4
Torben Frandsen ANTON VAN HET GONNEHOF( CARPE DIEM)
2000/BWP/CONCORDE/SKIP VAN HET GONNEHOF/ELANVILLE
TØRK 0 77,77 0 77,77 1
5 5
Gitte Dahl HERSLEV MARK'S CORNADO
2006/DV/CORONADO/SOLOS LAS VEGAS/CASINO
GRRK 0 81,38 0 81,38 1
6 6
Søren Møller Rohde CI CI SENJOR ASK
2006/DV/Cassini I/Penelope I/Contender
FYR 0 82,34 0 82,34 1
7 7
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 86,53 0 86,53 1
8 8
Anne-Kristine Rie Truelsen CONNY P
2005/DV/Carson Ask/Comtess/Gipsy D´Ask
CSC 0 83,03 0 83,03 1
Camilla Fliedner Ernst FLYING CAVALINA
2006/DV/CORRATUS/LUCKY LAIM/LUCKY LIGHT
SPR 0 83,66 0 83,66
Anne-Kristine Rie Truelsen TAARUPGAARDS TROJA
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
CSC 0 80,02 0 80,02
søren knudsen DASHMIR K
2003/BWP/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/USSCHI/CARTHAGO
VRK 0 82,07 0 82,07
Benedikte Rie Truelsen KOUFFA
2007/BL/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 4 26,72 4 26,72
Peter Lykke Svendsen LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 4 81,47 4 81,47
Emile Louis Hartmann DANTE
2008/KW/MÉTALL/NEMILIA ID/EMILION
CSC 4 81,61 4 81,61
Kamilla Grauff Albrektsen GARZON DU Z
2006/DV/GODSEND DU REVERDY/ALPHA-Z/A'KHAN Z
BSR 4 82,30 4 82,30
Martin Neergaard CLEVER AND SMART 3
2002/HO/CASH AND CARRY/HONI/SIR SHOSTAKOVICH XX (IRE)
ROOR 4 82,31 4 82,31
Kathrine Brohus LANDLYST SHANIA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
LYK 4 84,67 4 84,67
Cathrine Elisabeth Møller SILVANER D.C.
2002/HN/SILVIO I/COMTESSE/CALYPSO II
SHS 4 89,80 4 89,80
Mette Mikkelsen ATTEND QUEEN
2005/KWPN/COLMAN/LADY QUEEN/CONCORDE
FMR 5 91,33 5 91,33
Martin Neergaard LANDLYSTS COQUETT
2005/DV/CORRADO I/QUE/QUIDAM DE REVEL
ROOR 12 87,56 12 87,56
Anne Hou Christensen BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
LYK Udg. Udg.
Michelle Linde Westergaard SERAFINA 30
2002/HO/LEVANTOS I/HONEY III/CAROLUS I
URK Udg. Udg.