mar
2016
Fra 25-03-2016 til 25-03-2016
  • Spring
  • Pony

SLR Påske C-stævne Pony (C)

Stævnenummer
Prop00026101
Propositioner godkendt
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Spring udvalget
00000000
spring@slr-rideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dommere:
Merete Schmidt Pedersen, John L. Bollhorn, Birgitte Kronborg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Kimmie Theill LADY GAGA
2003/LH///
OHR 0 44,25 0 23,95 1
1 1
Victoria Petersen STEGSTEDGÅRDS LYNETTE
1999/NF/MALIBU II/STEGSTEDGÅRDS JASMIN/HORSEMOSENS ZIG ZAG
OHR 0 46,80 0 24,21 1
2 2
Kirstine Emilie Bolding Kruse PAJASSO
1995/SR/FLASH (UKÅRET HINGST)/SILVERLEA IMELDA/SILVERLEA MICHAELMAS
TPRK 0 50,60 0 25,80 1
3 3
Sascha Dorph Hansen BONZJOUK
1995/NR/BAYARD/MARISKA/SHIHAB OX
AAGS 0 47,05 0 26,58 1
4 4
Kristine Anker Mørkgaard MARQUIS
2002/LH///
SLR 0 53,17 0 28,54 1
5 5
Karoline Wulffeld Larsen CLARE VIEW SHANE
2007/CO/TULIRA ROBUCK/CLARE VIEW JOSIE/STREAMSTOWN LARRY
FUR 0 47,74 0 28,67 1
6 6
Karoline Kehler VERDI
2002/RP/VIVALDI/LOESARIE/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS
KAR 0 47,55 0 28,92 1
Nora Selma Krogsgaard BEECHFIELD BEAR
2003/IHR///
HRK 0 49,06 0 29,39 1
Frederik Fensholt SCHEEL'S FREESTYLER
2007/LH///
EGE 0 50,73 0 32,31 1
Karoline Florentz Stæhr BØGELUNDS O'CONNER
2001/LH///
HIS 0 49,62 4 24,21
Nora Selma Krogsgaard ADAMSTOWN BELLE
2003/IHR///
HRK 4 44,61
Rikke Friis TT CALLE BARBERA
2010/SP/AMMADOOR/BEAUTY/KRIMH OX
AAGS 4 48,80
Tine Bøge Jensen LUNA
1997/LH///
OHR 4 49,34
Nanna Møller Ellegaard ØRSTEDS NOUGAT
2007/LH///
SLR 4 49,93
Louise Andersen Badsted SJØLUNDS LADY MARION
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/SOLBAKKENS SILIKA/ZWAVO´S SUPRISE
HRK 4 52,60
Nicoline Schermann Ortving LORD
2002/NR///
NSR 6 61,82
Frederikke Hvass TINGVALLA'S VINEYARD
2005/NF/BLUES BRENDAN/HORSEMOSENS QUEEN MARY/POLSBURY POPOV
GEK 16 70,83
Olivia Sørensen FLYING DUTCHMANN
1995/SP/Bolero/Petunia/Condor Ox Ahsb
TPRK 21 75,76
Majken Elisabeth Dunker Andersen HOGENHOF'S JEANETTA
2000/NF/Kantje's Ronaldo/Nieuwmoeds Diana/Duke´s Forest Antares
HRK 21 82,27
Frida Marie Gude Andersen PEARL FLINDER
2002/RP/CHARMING BOY/PERRY FLINDER/MARKANT
EGE Udg.
Nanna Pedersen BØGELYS JULIUS
2007/NF/VOGNMANDGÅRDENS AKROBAT/BØGELY'S FREJA/POLSBURY POPOV
ESP Udg.
Catharina Mørch BECH´S MALLACHY
2005/CO/ØXENHOLM MARKBOOK/KATRINEBJERGS NORMA JEAN/ØXENHOLM GERONIMO
AAGS Udg.
Maja Kimmie Hansen CHIANO
2001/LH///
FAK Udg.
Marie Køhler Gudum LEONARDO
2007/SP/AMMADOOR/ZATANNA/BROADWAY
SKØR Udg.