aug
2018
Fra 03-08-2018 til 06-08-2018
  • Dressur
  • Pony

Hovgaard Rideklub Pony landsstævne m. Sydbank Cup samt C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00027963
Dato for resultat d. 09-08-2018
Resultatbehandling færdig
Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Jette
00000000
jevemi@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

1. Sydbank Cup kat. 1. 1. afd. PRT (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 09-08-2018
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 70,598
1 1
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 70,299
2 2
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 69,957
3 3
Helena Katrine Ejlersen MINI COOPER 5
2009/RP/MAC DREAMY (UKÅRET HINGST)/COOLNESS/FS CHAMPION DE LUXE
HER 69,53
5 5
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 69,402
6 6
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
AGR 69,06
7 7
Stine Juhl Kikkenborg SPOTLIGHTS BARNABY
2011/SP/BOOGIE DANCER/SPOTLIGHTS KAPRIFOLIE/RØGILD´S KIDOGO
GRK 68,675
8 8
Emilie Mariussen KILDEGAARDS RAMSES (DNK)
2007/WD/SYNOD REMBRANDT/NEBO PRINCESS OWENA/TYNGWNDWN BLACK MAGIC
SBR 68,675
8 8
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 68,333
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 68,162
Cecilie Ferning STARKA AF LILLE ROSENLUND
1999/HA/LIZ. STROMBOLI/CELINA/ARCHIBALD
EBR 67,991
Amalia Skjold CASTENRAYSEWEG'S EVITA
2008/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/CASTENRAYSEWEG JULIA/BOKKESPRONG CASJMIER
RØH 67,906
Amalie Smila Thomasen FRONERTHIG REVOLUTION
2007/WD/DERWEN REVELATION/FRONERTHIG CERYS HAF/CEREDIGION TYWYSOG
VAL 67,436
Ida Kirstine Bjørn NØRLUNDS DON LUCA
2009/SP/DON'T FORGET ME/NØRLUNDS SAMANTHA/ANTARIO N
KSRK 67,35
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 67,265
Malou Østergreen Knudsen ALCOY KÆRLUND
2003/SP/AQUAVIT N/LOLA/CANSAS
SAM 67,222
Maja K. Sørensen VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BRIGHT/ZWAVO'S SUPRISE
USR 67,051
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 66,538
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 66,41
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 65,427
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 65
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
SBR 64,872
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 64,786
Sofie Lykke Henriksen ENGHØJS FLEUR
2007/SP/ENGHØJS FAVØR/RAVENNA WUNDER/RITTERSTERN
KAR 64,573
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 64,444
Emilie Marie Hougaard Pedersen RØGILD'S BIBIDOOR
2005/SP/AMMADOOR/MANDY AF STENSNÆS/MANITU N.
SKO 64,359
Isabella Schwartz BAKKEGAARDEN'S TRIPLE PERFECT
2009/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/BAKKEGAARDEN'S NALA/MØLLEGAARDS SPUTNIK
DSM 62,949
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 62,778
Kristina Stenberg Hansen PSAPPHA
2003/DR///
ØGR 62,094
Cecilie Johannsen LÆRKEDAL'S PRESTIGE
2006/NF/PEDRO/TAHITI/PARK'S TAMBOUR
SDR 61,282
Laura Holte Nielsen KALLESTRUPS CASCAIS O'SHAR
2002/LU/Roy/Kroghøjs Chiquita/Park´S Tambour
NSPR 60