sep
2017
Fra 21-09-2017 til 24-09-2017
  • Spring
  • Hest

Kval til DRFs championat for ungheste i springning (C)

Stævnenummer
Prop00027991
Propositioner godkendt
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Linda Frid
00000000
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 400 2: 300 3: 250 4: 150 5: 120 6: 120 7: 120 8: 120 9: 120 10: 120 11: 120 12: 120
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Jan Juul, David Jacobsohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Camilla Poulsson COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
HSK 0 53,68 0 27,04 1
1 1
Lotte Vincent Holm NEWMARKET PRINCE
2002/IRH/NEWMARKET VENTURE//
SPR 0 49,19 0 27,98 1
2 2
Mia Hastrup CONTINUE DE VISION
2010/DV/Contendro I/Irish Vision Xx (ire)/Miner´s Lamp Xx (gb)
HKR 0 53,60 0 28,09 1
3 3
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
NSR 0 53,64 0 28,58 1
4 4
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 54,83 0 28,69 1
5 5
Lone Søgård TITOU DE CHALUSSE
2007/SF/LA ZARRAS/IFRANE DE CHALUSSE/APACHE D'ADRIERS
FAK 0 53,60 0 28,96 1
6 6
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HSK 0 53,82 0 29,13 1
7 7
Mathilde Patricha Pavlovski CARLOS
2003/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
SPR 0 54,75 0 30,45 1
8 8
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 0 48,95 0 30,54 1
9 9
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 53,51 0 30,84 1
10 10
Laura Touborg CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
EGE 0 49,45 0 31,18 1
11 11
Pedro Gosk BARCELONA
2012/HO/CATOKI/TESSA/CHELLO I
BAR 0 55,43 0 31,23 1
12 12
Peter Børgesen DON CARLOS
2011/DV/HEARTBEAT/MICHA AAGAARD/CARANO
NSR 0 58,37 0 31,62 1
13 13
Mia Hastrup LUZIE HS
2012/DV/LORDSHIP/SUZIE V/STRAVINSKY XX (POL)
HKR 0 53,75 0 31,67 1
Pedro Gosk CORINTO
2012/HO/CORMINT/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
BAR 0 56,31 0 31,81 1
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
HES 0 56,86 0 33,26 1
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
HIS 0 54,72 0 33,44 1
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
HIS 0 56,51 0 34,23 1
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 0 56,81 0 34,40 1
Susanne Thornby PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
NSR 0 56,71 0 35,22 1
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
UK 0 57,69 0 37,93 1
Lærke Jonsson HOT SHOT
2008/LH///
HKR 0 45,84 4 28,39
Marlene Rosenheim BE HAPPY
2006/KW/PADINUS/PADISJAH/BURGGRAAF
SAR 0 49,98 4 28,68
Clara Kirstine Bagge Thorball EXCLUSIVE BW
2009/KW/CONTENDRO I/ZAMIRA/QUATTRO B
EGE 0 55,47 4 32,34
Christina Schwartz Hansen LYSTHØJGÅRDS CAMARO
2003/DV/COME BACK II/LAMBADA MARX/LUK FOMANN
CSC 0 50,67 4 32,97
Frederikke Lorents Steen WALLACE
2003/KW/MERMUS R/DONYA/LECTOR
NSR 0 52,33 5 41,24
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 0 48,57 6 47,87
Jannick Alexander Frid NUMARO ASK
2012/DV/NUMERO UNO/KAJA 15/CASCAVELLE
CSC 0 52,77 8 31,55
Monica Tinning CAVATO
2004/DV/Come Back Ii/Pretty Tacoma (Den)/Aage Xx (Den)
CSC 4 48,37
Kimmie Lucassen TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 4 48,84
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 4 48,84
Nicoline Bech Nissen LUCKY GIRL D
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/NATASCHA/NATIELLO XX
SPR 4 51,17
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 4 52,82
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
KAR 4 53,27
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 4 53,60
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 4 54,16
Camilla Weidemann CLEINER ONKEL 8
2009/HO/CORRADO I/GORDE/COR DE LA BRYÈRE
SPIP 4 55,42
Magnus Emil Olsen VILLUMHØJS PICASSO
2009/DV/ELECTRIC/PAINTLESS/PAINTERS ROW XX
CSC 4 56,95
Mathilde Møller TT-LACOPIA
2003/HO/LORDANOS/ACOPIA/CAPITOL I
HIS 4 59,59
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 5 66,88
Caroline Andrea Herschend AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
BAR 6 70,35
Nicoline Dirach Hallgren CARAMIA
2010/HO/CASSINI II/PRAWDA/CORONADO
EGE 7 72,72
Sascha Sofie Nielsen PARTY TIME
2011/DV/PARTY DANCE/ANNIE V/ANIMO
EGE 7 72,77
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 8 55,39
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
BAR 9 85,47
Natasha Zimmerman Pedersen TOFTEHØJS KRALIN
2008/DV/KRAKE ASK/TOFTEHØJS CRE'LINA/CRELIDO
SOLR 13 63,63
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
HHR 24 110,71
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 28 96,45
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR Udg.
Caroline Amalie Vestergaard CANDIE - ROW
2007/DV/CARSON ASK/CONSENZA/COME BACK II
NSR Udg.
Anna Ravn SABBILS ZAVIRO
2012/LH///
SLRK Udg.