sep
2017
Fra 21-09-2017 til 24-09-2017
  • Spring
  • Hest

Kval til DRFs championat for ungheste i springning (C)

Stævnenummer
Prop00027991
Propositioner godkendt
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Linda Frid
00000000
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
66
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 120 DKK 6: 120 DKK 7: 120 DKK 8: 120 DKK 9: 120 DKK 10: 120 DKK 11: 120 DKK 12: 120 DKK
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Jan Juul, Birgitte Kronborg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 53,44 1
1 1
Jannick Alexander Frid HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/CAPE TOWN S./WHOOPI ASK/BLUE HORS MELVILLE
CSC 0 54,04 1
2 2
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 54,93 1
3 3
Tina Hattel Schjerning CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 0 55,03 1
4 4
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen PICOBELLO JUDARCO
2009/BWP/UDARCO VAN OVERIS/RAMONA/NABAB DE REVE
SPR 0 55,86 1
5 5
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR 0 56,23 1
6 6
Amalie König CASINO
2005/DV/Crelido/Chess L/Castro
FUR 0 56,31 1
7 7
Vicky Mathiesen DEJÓ
2003/BL/KAFKA/DEBORA/BE MY GREY XX
HIS 0 58,26 1
8 8
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/KW/FRENCH BUFFET XX (CHI)/LOTTE/ZEP
SLR 0 59,36 1
9 9
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC 0 59,62 1
10 10
Caroline Høyer CASHMERE
2008/DV/CARSON ASK/BIRKNÆS LOTTE/LORD CALIDOS
MMR 0 61,29 1
11 11
Natasja Kock Mogensen SANDRO QUIN
2002/OLD/SAN JUAN/GOLDFÜRSTIN/FURIOSO II
NSR 0 62,20 1
12 12
Maria Giessing HEARTCOR M
2007/DV/HEARTBEAT/CORDELICHT/COR DE LA BRYÈRE
SPR 0 62,75 1
13 13
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 0 63,96 1
14 14
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 65,57 1
15 15
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen ATREJU 102
2009/HO/ARTANI/FRISBY II/SILBERSEE
SPR 0 66,34 1
16 16
Camilla Skøtt NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
AAGS 0 66,73 1
17 17
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 66,79 1
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 0 66,92 1
Christina Fobian FØLHOLMS CALVARDO
2007/DV/Carano/Diaday/Diamant
SPR 0 68,84 1
Sandra Lyng Madsen ARTIEST H.
2005/KWPN/MARVEL/NIONDA/RENOVO
NSR 0 69,24 1
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 69,41 1
Anne-Kristine Rie Truelsen CONNY P
2005/DV/Carson Ask/Comtess/Gipsy D´Ask
CSC 0 69,46 1
Jannick Alexander Frid HEIDE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/HENNA ASK/KANNAN
CSC 0 69,78 1
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR 0 69,95 1
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 0 70,15 1
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/AMINA/FEDERICO XX (USA)
NVR 0 70,32 1
Nicole Christiansen WINYA WAYNA-VITZ
2012/DV/WILLEMOES/C´EST SI BON/CORLANDO
KAR 0 71,61 1
Christel Eriksson SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
FHSR 1 72,46
Emile Louis Hartmann CARLO COLUCCI 15
2008/OLD/CASHMAN/VERA/ARGENTINUS
HIS 1 74,60
Mia Hastrup SHJABRINA
2006/LU/Grafenstolz/Shja-Nirak/Blue Hors Hertug
HKR 1 75,63
Emmalou Falck Gubi Olsen JEUDI D'YSENBEECK
2009/BWP/ANDIAMO Z/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 2 76,62
Pedro Gosk BARAMBA CL
2006/KWPN/CONCORDE/CARAMBA/CAPITOL II
BAR 4 55,46
Pedro Gosk LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
BAR 4 55,89
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 4 62,43
Christina Lundgren QUICK BOY
2009/HN/QUINTENDER/SIMPLE LADY/GRAF GRANNUS
SPR 4 63,18
Cecilie Børgesen DÉESSE
2005/DV/Carson Ask/Dranella/Picasso
NSR 4 63,36
Camilla Mie Hørsholt COLDPLAY MAK
2011/DV/CASILIUS/COBACABANA/CAJUS
MRK 4 63,68
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 65,34
Tina Dufour COPYRIGHT (SWB)
2007/SWB/CHICAGO Z/CHANTILLY (F.3) (SWB)/GOLDGRAF
SPR 4 65,98
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 4 66,09
Christina Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 4 67,38
Tine Lyders Larsen TOFTEGÅRD'S DANISH DELIGHT
2006/DV/CARSON ASK/LANITA/LANTHANID
CEP 4 69,41
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 4 70,29
Mia Hastrup CONSTANTIN M
2004/HN/CONCETTO/GRANNY/GARDEULAN II
HKR 4 71,66
Christina Madsen FAVORIT WIN
2012/LH///
UK 5 72,67
Natale D'aguí CAPACITY ROYAL
2008/DV/Lord If De Chalusse/C´est Si Bon/Corlando
CSC 5 72,67
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 5 72,81
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 5 73,26
Anita Jane Cordrey BLUE VELVET
1999/DV/ROYAL Z II/LANET/LAVAL
NSR 5 74,19
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 5 74,67
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 5 74,80
Emile Louis Hartmann CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
HIS 6 78,30
Natale D'aguí GREAT GABY
2011/DV/GODSEND DU REVERDY/CASSANDRA/CASSINI I
CSC 7 81,39
Jannick Alexander Frid QUITE
2006/DV/Quite Easy/Lyrik/A'khan Z
CSC 8 61,75
Mie Mundberg GORGEOUS GEORGE
2010/IES/O.B.O.S. QUALITY 004/BREEZE/GALE FORCE
ØSR 8 62,63
Anna Christina de Jonquieres GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 8 66,12
Nina Nonnweiler Kühl ENNIYA
2009/KW/HARLEY VDL/CERES/CALVARO Z
CSC 8 68,55
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
CSC 8 71,41
Amanda Kiærulf VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
RKS 9 72,38
Cristoffer Nerving Møllekær ENGERUPGAARDS CONESTEBAN
2009/DV/ESTEBAN XX (den)/CONCETT/CORONADO
BAR 12 57,60
Sasha Jæger Nielsen MALLINGS SAVANNAH
2004/LU/Sæddings Eros/Tommelise/
HHR 12 60,81
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 12 65,45
Dennis Lüth DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
KAR 12 103,08
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 18 78,06
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
CSC Opg.