sep
2017
Fra 21-09-2017 til 24-09-2017
  • Spring
  • Hest

Kval til DRFs championat for ungheste i springning (C)

Stævnenummer
Prop00027991
Propositioner godkendt
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Linda Frid
00000000
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 120 DKK 6: 120 DKK
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Jan Juul, Marianne Billekop
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC 0 52,16 1
1 1
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 54,41 1
2 2
Nina Krogsgaard-Jensen CANBERRA PP Z
2009/ZA/CALVADOS Z/QUITANA II Z/QUITO DE BAUSSY
BAL 0 55,90 1
3 3
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 56,26 1
4 4
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 59,60 1
5 5
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
CSC 0 60,45 1
6 6
Sandra Lyng Madsen ARTIEST H.
2005/KWPN/MARVEL/NIONDA/RENOVO
NSR 0 61,32 1
7 7
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 61,40 1
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 62,33 1
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
EGE 0 63,89 1
Pedro Gosk BARCELONA
2012/HO/CATOKI/TESSA/CHELLO I
BAR 0 64,42 1
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 0 66,04 1
Natale D'aguí GREAT GABY
2011/DV/GODSEND DU REVERDY/CASSANDRA/CASSINI I
CSC 0 68,54 1
Eva Kramer COLINA 70
2011/HO/COLMAN/VISMUT/CASSINI I
NSR 2 73,26
Cecilie Børgesen DÉESSE
2005/DV/Carson Ask/Dranella/Picasso
NSR 4 49,90
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 4 56,07
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR 4 58,50
Christina Lundgren QUICK BOY
2009/HN/QUINTENDER/SIMPLE LADY/GRAF GRANNUS
SPR 4 59,01
Natale D'aguí CAPACITY ROYAL
2008/DV/Lord If De Chalusse/C´est Si Bon/Corlando
CSC 4 66,03
Emilie Niebuhr CHINATOWN
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/LADY PLEASURE/FOR PLEASURE
SLR 4 67,36
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 5 72,59
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
CSC 8 81,40
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 13 70,64
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR Opg.
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS Udg.