sep
2017
Fra 21-09-2017 til 24-09-2017
  • Spring
  • Hest

Kval til DRFs championat for ungheste i springning (C)

Stævnenummer
Prop00027991
Propositioner godkendt
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Linda Frid
00000000
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 120 DKK 6: 120 DKK
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Jan Juul, Marianne Billekop
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Emma Groot EFENDI
2002/HN/ESCUDO I/CHERRYBOMB/CALYPSO II
CSC 0 46,30 0 21,54 1
1 1
Jannick Alexander Frid QUITE
2006/DV/Quite Easy/Lyrik/A'khan Z
CSC 0 49,05 0 22,01 1
2 2
Hanna-Sofie Dahle TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
HIS 0 46,41 0 24,46 1
3 3
Ulrik Falbe-hansen CORRADINO
2004/HO/CORRADO I/BALONDA/LORD
SIV 0 46,86 0 25,33 1
4 4
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
CSC 0 46,07 0 25,57 1
5 5
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 49,31 0 25,77 1
6 6
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 46,11 0 26,70 1
7 7
Emmalou Falck Gubi Olsen JEUDI D'YSENBEECK
2009/BWP/ANDIAMO Z/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 48,49 0 26,90 1
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 56,45 0 27,80 1
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 45,89 4 23,26
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 46,51 4 23,48
Amalie König CASINO
2005/DV/Crelido/Chess L/Castro
FUR 0 47,61 4 23,82
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 49,05 4 24,95
Nina Krogsgaard-Jensen CANBERRA PP Z
2009/ZA/CALVADOS Z/QUITANA II Z/QUITO DE BAUSSY
BAL 0 47,98 4 27,57
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 50,02 4 28,23
Mie Stuhr-Petersen CAPRENTO M (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/KAPRISCH/RAMIRO Z
HGS 4 46,74
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 4 47,08
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR 4 47,82
Jannick Alexander Frid HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/CAPE TOWN S./WHOOPI ASK/BLUE HORS MELVILLE
CSC 4 48,63
Vivan Mary Ryslinge DIVA DE VISION
2009/DV/CONTENDRO I/IRISH VISION XX (IRE)/MINER'S LAMP XX (GB)
HKR 4 49,25
Cecilie Børgesen DÉESSE
2005/DV/Carson Ask/Dranella/Picasso
NSR 4 49,93
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
EGE 4 49,95
Natale D'aguí COLDSTREAM S
2010/HO/CATOKI/NAOMI XXXX/CASSINI II
CSC 4 51,71
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 8 49,44
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 12 48,70
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR Opg.
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC Udg.