sep
2017
Fra 21-09-2017 til 24-09-2017
  • Spring
  • Hest

Kval til DRFs championat for ungheste i springning (C)

Stævnenummer
Prop00027991
Propositioner godkendt
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Linda Frid
00000000
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 40 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 120 DKK
Dommere:
Dea Rockhill Lysgaard, Jan Juul, Marianne Billekop
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Natale D'aguí CASINO ROYAL
2009/OLD/CASINO/QUICK ROXANNE/QUICK STAR
CSC 0 52,52 1
1 1
Emma Groot EFENDI
2002/HN/ESCUDO I/CHERRYBOMB/CALYPSO II
CSC 0 54,80 1
2 2
Pedro Gosk BARAMBA CL
2006/KWPN/CONCORDE/CARAMBA/CAPITOL II
BAR 0 55,69 1
3 3
Benedikte Rie Truelsen LORD IF DE CHALUSSE
1999/DR/If De Merze/Nifrane/Fury De La Cense
CSC 0 58,45 1
4 4
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 58,79 1
5 5
Emile Louis Hartmann CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
HIS 0 60,52 1
6 6
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 60,63 1
7 7
Natale D'aguí PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
CSC 0 61,08 1
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 63,83 1
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 0 70,51 1
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 1 72,85
Jannick Alexander Frid HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/CAPE TOWN S./WHOOPI ASK/BLUE HORS MELVILLE
CSC 4 54,37
Simone G. Stæhr VITANO
2002/KW/BURGGRAAF/RILANKA/MARLON
NSR 4 58,64
Anne-Kristine Rie Truelsen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/ESPRI
CSC 4 68,23
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
CSC 8 61,45
Lars Birkedal PRÆSTEGÅRDENS CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
UK 8 65,31
Ulrik Falbe-hansen CORRADINO
2004/HO/CORRADO I/BALONDA/LORD
SIV 11 82,81
Louise Bruun LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
EGE 12 57,00
Jannick Alexander Frid QUITE
2006/DV/Quite Easy/Lyrik/A'khan Z
CSC 12 58,93
Mie Stuhr-Petersen CAPRENTO M (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/KAPRISCH/RAMIRO Z
HGS 12 62,67
Hanna-Sofie Dahle TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
HIS 12 65,03
Amalie König CASINO
2005/DV/Crelido/Chess L/Castro
FUR 16 63,21
Vivan Mary Ryslinge DIVA DE VISION
2009/DV/CONTENDRO I/IRISH VISION XX (IRE)/MINER'S LAMP XX (GB)
HKR 16 67,66
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 16 85,63
Amalie König COEUR DE LOUP
1999/HO/CANDILLO/GALANDA/LORD CALANDO
FUR 20 65,74
Mia Maj Kruuse Larsen VIVA VERLISA
2007/DV/Versace/Limesti/Chopstick
GLK 20 86,23
Emmalou Falck Gubi Olsen JEUDI D'YSENBEECK
2009/BWP/ANDIAMO Z/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR Udg.