maj
2017
Fra 12-05-2017 til 14-05-2017
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Herning Rideklubs Venner & Råhøjgårds rosetters Bededagsstævne 12-14 Maj i Dr og spr (C)

Stævnenummer
Prop00028115
Propositioner godkendt
Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

xxx
xxx
staevnespring@herningrideklub.com

Officials

Dommere
Marie Langheden Pape Van Huisstede, Jette Dreier, pernille b grønkjær, Lykke A. Mathiesen, Louise Pedersen, Rikke Lenskjold, Inge-Marie Hald, Helle Juul Pedersen, Nadia Algren, Birgitte Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

25. LB1* Springning Heste (105 cm) B0 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B0 (SVH 1)

Antal starter:
20
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Christiansen KIA
2008/DV/CRELIDO/KIMA/ROYAL Z II
0 55,98 1
3 Ingen fejl
Catrine Vith Hansen TM QUEENSTOWN
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/PERFORMANCE QUEEN STAR/QUICK STAR
0 57,43 1
3 Ingen fejl
Katrine Verdoes CURADO
2008/DV/CORRATUS/CASIRA/CASIR ASK
0 60,05 1
3 Ingen fejl
Louise Kjær Riis CALIKKA SORTEBJERG
2008/DV/CASIR ASK/FINESSE 173 (MIORETTA)/ORTHOS
0 60,15 1
3 Ingen fejl
Mathilde Madsen COOL CASH
2005/LU/CASSINI II/LONNI/HØJVANGS LUKAS
0 60,55 1
3 Ingen fejl
Jan Dahl GREDSTEDGAARDS CONTENDRA
2009/DV/CONTENDRO I/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
0 61,37 1
3 Ingen fejl
Laura Vejby Riis AAGAARDENS LAFAYETTA
2011/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
0 65,51 1
3 Ingen fejl
Trine Lindberg QUIRELL
2008/LU/BALOU DU ROUET/QUI ROSCH/QUIDAM DE REVEL
0 67,96 1
3 Ingen fejl
Ditte Mosegaard Christiansen SERUPGÅRDS TEQUILA
2005/DV/TIZIANO/SERUPGÅRDS AQUA/ASTON
4 50,02
Kamilla Monefeldt Jakobsen DJURSLAND'S PIXILINE
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/PICOLINE BREDAHL-LUND/ROOTS XX (DEN)
4 53,36
Sabrina Kragholm Korsbæk HØJGAARDEN'S IL CHICO FÜERTE
2008/DV/HEARTBEAT/LA CHICA FÜERTE/LANSING
4 63,67
Tenna Fonnesbæk Dinesen EMPIRE-M
2009/KW/CANTURANO/PIOEN/BURGGRAAF
4 65,20
Mia Schødt Dickow TEGLVANGS COLUMBINE JONG
2008/DV/BLEJSBJERGS COOPER/WHITNEY/MASTER
4 65,71
Charlotte Schjødt DALIDA DE REVE
2003/BWP/NABAB DE REVE/AGILE DE THURIN/STARTER
7 85,55
Tommy Christensen COLIBRI TC
2010/LH///
8 64,64
Emma Knudsen KIELSGAARDENS CIRKELINE
2006/LH///
14 112,82
Kathrine Burmeister Michelsen CAYENNE F. DAMGAARD
2010/DV/COLMAN/CASSIOPEIA/CASIR ASK
16 87,20
Tenna Fonnesbæk Dinesen BUBBER AF SIEM
2007/OL/PALLEX AF ULSTRUP/FRIDA WESTERGAARD/COMPACT
Opg.
Caroline Nørskov Eriksen KROGÅRDENS QUINCI
2011/DV/SECRET DESTINATION XX/KROGÅRDENS QUEEN/LOBSTER
Udg.
Maja Wolsgård Jacobsen SANTINA
2005/BL/SIR SALUT/SERENADA/DANIELIUS
Udg.