feb
2017
Fra 24-02-2017 til 26-02-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00028126
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Antal starter:
48
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Mette Dyrbye Hersbøll, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
NSR 0 46,73 1
1 1
Gustav Christian Jacobsen WALDEMAR
2003/KW/CALVADOS/ROLINKA/LUX Z
SPR 0 46,96 1
2 2
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 0 48,37 1
4 4
Nadia Siesbye Suhr GINGER VAN HET ELKENHOF
2006/BWP/MOUJIK DE SOHAN/DAMAST/JEWELS DOMINARD
HRK 0 48,47 1
5 5
Nadia Siesbye Suhr DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
HRK 0 49,06 1
6 6
Anja Lykke Nielsen READY 4 U
2001/HO/CARVALLO/KAPRICE/LINARO
SPR 0 49,09 1
7 7
Malene Lykke Nielsen CAVALINA
2007/HO/BUTLER/TETE/CASH AND CARRY
SPR 0 50,18 1
8 8
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 50,92 1
9 9
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
HIS 0 51,09 1
10 10
Katarina Kristensen PRINCESS I-CARLY
2007/HO/CARTANI/PAROLA II/CANDILLO
NSR 0 53,77 1
11 11
Natale D'aguí COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
ITA* 0 54,35 1
12 12
Kirstin Skjoldshøj HECAS CATANA
2010/DV/CATOKI/LANDTANA/LANDOR S
BRN 0 56,08 1
13 13
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
28209284 0 58,40 1
Ulrich Gaarslev CARLO COLUCCI 15
2008/OLD/CASHMAN/VERA/ARGENTINUS
HIS 0 58,85 1
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 59,02 1
Isabel Jasmin Kristoffersen BECKHAM RØNTVED
2002/LU/STALD CALLES BROR BALLY/KAYLEIGH/
SPR 0 59,11 1
Emile Louis Hartmann EDUARD VDH
2009/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ARAYA BB/KARANDASJ
HIS 0 59,27 1
Christel May-worre LANCELOT
1999/DV/Solos Landtinus/Athene/Allegro
28209284 0 59,31 1
Sisse Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 59,35 1
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OLD/ACORADO II/ZIMNIA/LANDEGO
SPR 0 59,64 1
Gustav Christian Jacobsen FAYOT
2010/KW/LUPICOR H/LIBRE/EDISON
SPR 0 59,66 1
Emile Louis Hartmann ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
HIS 0 61,30 1
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 0 61,71 1
Leonore Catrine Christiansen JUSTIN BEABER-EM
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CANDILLA-EM/CANDILLO
HRK 0 61,87 1
Nynne Navntoft CP COME ON CARMARC
2008/GHH/CARMARGUE/COME ON ANYTIME/COME ON
TSR 0 63,79 1
Emile Louis Hartmann APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
HIS 4 43,31
Clara Emma Fliedner STALD KELON'S CASINA
2001/DV/Cajus/Ejmi/Aspirant
SLR 4 48,44
Cathrine Meinertz LEONARDO
2002/HO/LANCER II/ASTA/FIER DE LUI Z
HIS 4 51,31
Amalie König COEUR DE LOUP
1999/HO/CANDILLO/GALANDA/LORD CALANDO
FUR 4 54,34
Anica Kristoffersen PLAY GIRL
2009/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
SPR 4 54,41
Emilie Louise Weilsby QUICK STEP
2006/HO/QUANTUM/HELLI/SIR DANCER XX (GB)
NSR 4 56,04
Mille Bisgaard-Maarup VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 4 56,56
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 4 58,75
Nicolai Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
SPR 4 58,91
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 4 59,09
Pedro Gosk NIVANO Z
2008/ZA/NUMERO UNO/TOBLESSE OBLIGA/C-INDOCTRO
HIS 4 60,56
Emile Louis Hartmann DUTCH KRATOS Z
2005/ZA/DUTCH CAPITOL/KADDISHA/PRIMO DE BRUYERES
HIS 4 61,34
Charlotte Jespersen ARAGORN
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CHANELL/BØGEGÅRDENS CAPELLO
KAR 4 64,39
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 6 74,43
Mia Maj Kruuse Larsen VIVA VERLISA
2007/DV/Versace/Limesti/Chopstick
GLK 8 47,10
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
EGE 8 55,35
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 8 57,19
Cathrine Meinertz CARMEN
2010/HO/LE TOQUET/O-PETREA/CARPACCIO
HIS 8 59,46
Louise Bruun LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 8 63,28
Stina Marie Carlsen HUMMELS MINNIE THE MOOCHER
2007/DV/GODSEND DU REVERDY/HUMMELS ZZ TOP/A'KHAN Z
RIC 8 63,82
Thomas Dresler CHACCOLINO
2010/OS/CHACCO-BLUE/CARETINA Z/CATANGO Z
SPR 12 63,04
Emilie Louise Weilsby HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
NSR 19 75,68
Fanny Ferslew WEYMOUTH
2003/KWPN/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/JENDELIN/VOLTAIRE
HRK Udg.