feb
2017
Fra 24-02-2017 til 26-02-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00028126
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 Åben for alle (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Mette Dyrbye Hersbøll, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mie Mundberg BAGHEERA MONTANA
2002/OS/LANDOR S/CHARLOTTA/CALYPSO II
ØSR 0 48,28 0 23,09 1
1 1
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 0 44,82 0 23,81 1
2 2
Camilla Rosengaard DELIGHT
2011/HO/COLMAN/MARTINE T/BARNAUL XX (POL)
HIS 0 47,57 0 24,02 1
3 3
Mathilde Degn AMENO (SWB)
2002/SWB/CARDENTO/AMY (23) (SWB)/ROCKY
HIS 0 46,28 0 24,07 1
4 4
Laura Belahcene LEOTELL
2004/DV/LEENDERT/OTELLA/LEUTHEN I
RIC 0 39,12 0 24,11 1
5 5
Pedro Gosk STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 0 46,25 0 24,48 1
6 6
Michella Oppenheuser PAPAGENO HS
2006/DV/PAINTERS ROW XX/MADAME HS/MANTOVANI
HIS 0 43,47 0 25,40 1
7 7
Amanda Gether Lund UDO
2001/KW/HAMLET/ILANKA/CASANOVA
HIS 0 49,28 0 25,59 1
8 8
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 0 45,29 0 26,74 1
Bonnie Isabella Wahlsten LERTEVANG'S LA ROSA
2007/DV/CARANO/LIBEL/LINARO
HIS 0 48,61 0 27,00 1
Sasja Mondrup Baltzar HIDALGO
2009/LH///
HIS 0 44,47 0 27,22 1
Stine Søgaard Normann WI TI AMO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
TEAM 0 46,51 0 27,72 1
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 44,13 0 27,72 1
Ida Mundberg Hansen GORGEOUS GEORGE
2010/IES/O.B.O.S. QUALITY 004/BREEZE/GALE FORCE
ØSR 0 48,24 0 29,66 1
Ida Mundberg Hansen STAGSTEDS DESIRE DE REVEL
2009/LU/DIAMANT DE REVEL/STAGSTED'S ELAIZA/WOERNITZ
ØSR 0 45,08 4 23,93
Emile Louis Hartmann CUBA LIBRE
2010/HO/COSIDO/KANTATE VI/CANTUS
HIS 0 47,50 4 30,37
Sasja Mondrup Baltzar HAMERIS
2004/BL///
HIS 4 40,05
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 4 43,87
Camilla Zacho Larsen KADANS DE MAURETUS
2010/BWP/TOULON/ANKA VAN DE TORREHOEVE/DARCO
ØSR 4 44,17
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 47,04
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
HIS 4 47,25
Julie Friis AIDONLINE
2009/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/AB'S CAROLINA/CARANO
KAR 4 47,93
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 49,02
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 8 46,45
Regitze Clara Greiffenberg CARA MIA
2007/SWB/CAREFUL/NOLLY/GOLDEN GRANNUS
NSR 8 46,88
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 8 69,17
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR 9 72,85
Isabella Utzon Blach Damgaard B. LORD DE COLANDO (BO)
2006/KWPN/LORD Z/ONEKE/BURGGRAAF
VSRE 12 50,55
Camilla Weidemann CLEINER ONKEL 8
2009/HO/CORRADO I/GORDE/COR DE LA BRYÈRE
SPIP 19 79,19
Nikoline Dalsro Jørgensen RINGSGÅRDS ALBA
2005/DV/LADAS/OPHELIA/LIATOS
OHR Udg.