feb
2017
Fra 24-02-2017 til 26-02-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00028126
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 Åben for rytterkat. 1-4 samt 5-6 på 5 og 6 års heste (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Mette Dyrbye Hersbøll, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Christina Rodholm BØGEGÅRDENS LANTANA
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
MRK 0 44,76 0 23,81 1
1 1
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 0 43,23 0 24,00 1
2 2
Sigrid Ryssel CONTESSA S
2000/DV/CANDILLO/ISOLDE IV/ALCATRAZ
OHR 0 49,49 0 24,99 1
3 3
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 45,95 0 25,28 1
4 4
Mathilde Degn AMENO (SWB)
2002/SWB/CARDENTO/AMY (23) (SWB)/ROCKY
HIS 0 50,16 0 28,24 1
5 5
Nicoline Bech Nissen BERTRAM
2010/HO/BALDINI II/I-CIARA/CAPITOL I
SPR 0 47,44 0 28,81 1
6 6
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
SSR 0 48,74 0 29,05 1
7 7
Josephine Rye LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
HIS 0 49,04 0 29,60 1
8 8
Natale D'aguí CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
ITA* 0 47,30 0 31,30 1
9 9
Sasja Mondrup Baltzar HIDALGO
2009/LH///
HIS 0 48,17 0 33,99 1
10 10
Natale D'aguí GREAT GABY
2011/DV/GODSEND DU REVERDY/CASSANDRA/CASSINI I
ITA* 0 50,91 0 36,92 1
Per Striboldt CECOTTO 5
2000/HO/CALIDO I/VORR./CAPITOL I
SPR 0 51,39 1 37,56
Rasmine Laudrup LEOPOLD
2002/DV/USKUDAR DES MALAIS/LEZETA/GUIDAM
HIS 0 52,04 4 27,83
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
KAR 0 52,49 4 28,67
Camilla Rosengaard DELIGHT
2011/HO/COLMAN/MARTINE T/BARNAUL XX (POL)
HIS 0 50,18 4 30,98
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 0 47,02 4 31,18
Bonnie Isabella Wahlsten LERTEVANG'S LA ROSA
2007/DV/CARANO/LIBEL/LINARO
HIS 0 50,93 4 32,82
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
HIS 0 48,81 5 37,70
Pedro Gosk E-QUITANA
2012/HO/QUADROS/AIMEE/CASSINI I
HIS 0 48,93 6 43,91
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 0 51,93 7 47,18
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 46,57 8 33,43
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 4 45,32
Michella Oppenheuser PAPAGENO HS
2006/DV/PAINTERS ROW XX/MADAME HS/MANTOVANI
HIS 4 45,92
Camilla Zacho Larsen KADANS DE MAURETUS
2010/BWP/TOULON/ANKA VAN DE TORREHOEVE/DARCO
ØSR 4 46,84
Signe Gorski CANDESSA S.G.
2005/HO/Candillo/Odessa Xv/Caletto I
HRK 4 47,82
Pedro Gosk STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 4 48,15
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 48,51
Sandra Lyng Madsen ARTIEST H.
2005/KWPN/MARVEL/NIONDA/RENOVO
NSR 4 49,39
Julie Friis AIDONLINE
2009/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/AB'S CAROLINA/CARANO
KAR 4 50,18
Lilianna Sørensen HEILINE'S CHRISTOBAL
2004/HO/CASALL/BALISA I/RAIMONDO
NVR 4 50,58
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 51,08
Amanda Gether Lund UDO
2001/KW/HAMLET/ILANKA/CASANOVA
HIS 4 51,49
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 7 67,47
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 8 49,26
Stine Søgaard Normann WI TI AMO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
TEAM 12 51,39
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 26 94,44
Natasja Kock Mogensen NAYA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/NANETTE LINDEBJERG/ANDIAMO
NSR Opg.
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR Udg.