feb
2017
Fra 24-02-2017 til 26-02-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00028126
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

15. MA1* Springning Heste (135 cm) A (C)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Antal starter:
32
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1100 DKK 2: 880 DKK 3: 660 DKK 4: 440 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Mette Dyrbye Hersbøll, Tom Nielsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Jessica Vinther Jensen LEVANTE 14
2002/OLD/LANDOR S/WANDA/WENDEKREIS
SAS 0 52,94 1
1 1
Emile Louis Hartmann APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
HIS 0 53,01 1
2 2
Sisse Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 54,03 1
3 3
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SAS 0 54,79 1
4 4
Benedikte Rie Truelsen KOUFFA
2007/BL/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 0 57,07 1
5 5
Christian Vang-lauridsen CALETTA S
2008/DV/CORMINT/CALETTA/CALETTO I
SPR 0 57,47 1
6 6
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 59,00 1
7 7
Emile Louis Hartmann ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
HIS 0 59,54 1
8 8
Ulrich Gaarslev CARLO COLUCCI 15
2008/OLD/CASHMAN/VERA/ARGENTINUS
HIS 0 61,80 1
9 9
Sandra Enemark CONWAY
2004/ME/Contact Me/Chantara/Chambertin
RIC 0 61,82 1
10 10
Nadia Siesbye Suhr GINGER VAN HET ELKENHOF
2006/BWP/MOUJIK DE SOHAN/DAMAST/JEWELS DOMINARD
HRK 4 53,18
Nadia Siesbye Suhr DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
HRK 4 57,34
Anica Kristoffersen PLAY GIRL
2009/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
SPR 4 58,05
Benedikte Rie Truelsen DANTE
2008/KW/MÉTALL/NEMILIA ID/EMILION
CSC 4 62,53
Natale D'aguí COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
ITA* 4 63,16
Mie Mundberg GANGNAM STYLE
2006/IRH/MOHILL CAVALIER CLOVER/OWENSIES GIRL/ALL THE DIAMONDS
ØSR 8 54,65
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 8 57,61
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 8 57,62
Emilie Louise Weilsby HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
NSR 8 60,25
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 8 60,40
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC 8 61,04
Ida Mundberg Hansen EDELWEISS VAN DE RONEVALLEI
2004/BWP/TRESOR/VALENTINA/ATHLET Z
ØSR 8 61,27
Lars Birkedal DIAMANT DE SOLITAIRE
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
BRN 8 62,61
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 8 64,10
Lars Birkedal PRÆSTEGÅRDENS CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
BRN 8 65,90
Thomas Dresler CHACCOLINO
2010/OS/CHACCO-BLUE/CARETINA Z/CATANGO Z
SPR 9 70,69
Nicolai Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
SPR 9 70,81
Sebastian Olesen CORFU BJØRNHØJ
2003/DV/Casir Ask/Zuchini Bjørnhøj/Falkner
28209284 12 59,57
Louise Bruun LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 12 64,57
Kirstin Skjoldshøj HECAS CATANA
2010/DV/CATOKI/LANDTANA/LANDOR S
BRN 13 67,98
Maria Giessing HEARTCOR M
2007/DV/HEARTBEAT/CORDELICHT/COR DE LA BRYÈRE
SPR 14 72,64
Maria Hjorth Frederiksen MISS HOLSTEINS MANIFIQUE
2005/DV/ACODETTO I/MELANIE/LANCIANO
SPR Opg.