sep
2017
Fra 02-09-2017 til 02-09-2017
  • Dressur
  • Hest/Pony

Guldager Rideklub C-stævne Dressur (C)

Stævnenummer
Prop00028334
Propositioner godkendt
Guldager Rideklub (Distrikt D09)
Guldagervej 73
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

Merete Juhl Nielsen
xxxxxxxx
grkstaevne@gmail.com

Officials

Dommere
Cecilie Davidsen, Kirsti Andersen, Jens Mikkelsen, Pia Pedersen, Tina Petersen, Liselotte Jacobsen
Teknisk Delegerede
Heidi Bohn Jespersen, Anette Elbæk
Tilbage til klasseoversigt

6. LA1-A Heste 2014 (C)

Dressur: LA1-A Heste 2014 (SVH 1)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Lola Kragh LIMONIUM
2011/DV/L'ESPOIR/LOBELIA/SOLOS LANDTINUS
RMØ 76,85
1 1
Kirsti Andersen BLADE'S HYDE
2010/DV/WELTJUNGE/VALNØDDEGÅRDENS EASY BLAZE/RAMBO
DFGK 72,78
2 2
Steen Steensen Blicher ROHOLTS QUINCY
2011/DV/QUATERBACK/WOLKJE/WOLKENTANZ
RHO 72,04
3 3
Christina Qvistgaard DON GIOVANNI AF OVERVINHOLM
2007/LU/BLUE HORS DIAMOND DANCER/STOKBROENS LUCIENNE/LORENTIN II
VSRK 70,74
4 4
Annesofie Thøstesen GØRKLINTGÅRDS SANSIRO
2011/DV/SIR DONNERHALL I/GØRKLINTGÅRDS KIKI DÉE/SUNNY-BOY
VSRK 70,37
5 5
Rasmus Bjørndal Pedersen STENAGERS JFK
2012/DV/JAZZ/STENAGERS FIRST LADY/OLYMPIC FERRO
GØR 69,63
6 6
Christina Frederiksen DIA D.
2011/HN/BEQUIA/DOROFEE/DONNERSCHWEE
TJR 69,07
Lotte Nielsen FLORI'S FIRST
2010/BAY/FLORENCIO I/FLORESTIN/FLORESTAN I
GRK 68,33
Malene Petersen CHACO II
2011/DV/CHURCHILL/LILA/LANCIER
BRIK 67,78
Frederikke Langelund LAMONT
2010/DV/TAILORMADE LANCELOT/TURNER/WELTLOEWE
EOR 67,59
Malene Petersen NØRREMARKEN'S SIR FACIAL
2011/DV/SUNNY-BOY/SPANGGAARDS DE FASCINACION/DE NOIR
KÅR 67,59
Kathrine Beldring RIE'S VENTZEL
2012/DV/BLUE HORS TOUCH ME/GØRKLINTGÅRDS RONJA/RON WILLIAM
RESR 66,67
Steen Steensen Blicher WITRAZ SIR ROBIN
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/MISS FLORIDA/FLORESTAN I
RHO 66,48
Mia Hermansen AALYKKES DELICIEUX
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/HOT CHICK/BLUE HORS HOTLINE
BRO 66,11
Kaya Andresen TENERIF EG
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/TAHITI/AKATSCHI
TAPS 65,93
Louise Aalund GØRKLINTGÅRDS SAVERIO
2011/OLD/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS JAMAICA/SIR DONNERHALL I
EOR 65
Gitte Degnbol Fredslund TANHOLMS ROMEO
2010/DV/BLUE HORS ROSOFF/BLOKAGER'S FIRST LADY/BLUE HORS FUTURE CUP
SJR 64,44
Anne-Mette Abrahamsen FRUERLUNDS RIHANNA
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/FRUERLUNDENS FEMALE/BLUE HORS FUTURE CUP
DFGK 63,7
Anni Fihl Agger ADELL LYNGHØJGÅRD
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/TRANEENGGÅRDS APHRODITE/SCHWADRONEUR
ROK 62,22
Mia Hermansen DON CARLOS
2012/DV/DON JUAN/ALCATINA/CARETINO
BRO 61,85
Signe bersang kjær ENGHOLT'S CARISMA
2010/DV/CLEVER/WILLIANA/WILLEMOES
GRK 60,93
Simone Skovhaur WENDY
2008/DV/SUNSET HIT/LEDA/LEUTHEN I
ÅSNR 60,93
Annelise Ilsøe GAMMELENGGÅRDS ATTENTION
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/APARTE FOLDAGER/AKINOS
GRK 59,81
Kirsten Inger Andersen Sørensen ROSENGAARDS ARMANI
2009/DV/ABANOS/ROBOTOOL'S ARIEL/AKINOS
EOR 58,52