sep
2017
Fra 29-09-2017 til 01-10-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00029722
Propositioner godkendt
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 Åben for alle (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
67
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK 8: 150 DKK 9: 150 DKK 10: 150 DKK 11: 150 DKK 12: 150 DKK
Dommere:
Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Jan Juul, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sandra Lyng Madsen ARTIEST H.
2005/KWPN/MARVEL/NIONDA/RENOVO
NSR 0 51,19 0 21,17 1
1 1
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 45,53 0 21,48 1
2 2
Sigrid Ryssel CONTESSA S
2000/DV/CANDILLO/ISOLDE IV/ALCATRAZ
OHR 0 51,11 0 21,53 1
3 3
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SAS 0 49,53 0 21,65 1
4 4
Camilla Mie Hørsholt COLDPLAY MAK
2011/DV/CASILIUS/COBACABANA/CAJUS
MRK 0 48,26 0 21,74 1
5 5
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 51,94 0 22,77 1
6 6
Nina Gjertsen FJORDVANGENS CAMBRIDGE
2010/HO/CANNAVAROS/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 0 49,73 0 23,45 1
7 7
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
HHR 0 50,17 0 23,61 1
8 8
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 52,26 0 23,90 1
9 9
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 54,33 0 24,02 1
10 10
Megan Hansen-stavnsbjerg MDR'S MARIPOSA
2009/LH///
HIS 0 48,52 0 24,03 1
11 11
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/Casir Ask/Lolita Ask (Lolita)/Fridericus Rex
ØRK 0 48,95 0 24,12 1
12 12
Emile Louis Hartmann COOLIO
2008/HO/CLINTON I/LABELLA/CAMBRIDGE
HIS 0 56,77 0 24,72 1
13 13
Regitze Ericsson BISGAARD'S JIU JITSU
2012/LU/VOLSTRUPS CASH/ARABELLA 319/AZARRO
SPR 0 54,05 0 24,91 1
14 14
Camilla Rosengaard DELIGHT
2011/HO/COLMAN/MARTINE T/BARNAUL XX (POL)
HIS 0 56,08 0 25,25 1
15 15
Natale D'aguí CAPACITY ROYAL
2008/DV/Lord If De Chalusse/C´est Si Bon/Corlando
CSC 0 50,20 0 26,20 1
16 16
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 0 52,14 0 26,61 1
17 17
Stine Aarslev Jensen SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 0 56,05 0 28,53 1
Frederikke Lorents Steen WALLACE
2003/KW/MERMUS R/DONYA/LECTOR
NSR 0 49,36 4 21,64
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 0 47,33 4 21,70
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
KAR 0 49,40 4 23,10
Josephine Rye LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
HIS 0 49,18 4 23,34
Katrine Daugaard Jørgensen GARINJA
2007/SWB/CARINJO/GRANDEZZA/GRANNUS
HIS 0 51,15 4 23,85
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 0 52,21 4 24,75
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV 0 47,19 4 32,20
Desiree Kruuse Larsen CATANA VAN'T SCHAAPHOF
2002/BWP/PARCO/SATANA VAN'T SCHAAPHOF/HEARTBREAKER
GLK 0 52,25 4 33,51
frederikke Wilhjelm INDIAN´S I-QUE-M
2010/HO/QUO VADOS I/INDIAN TEIKE/CALATO
EGE 0 49,30 13 49,29
Jacqueline Dupont SILVANO K
1999/KW/MERMUS R/NATASCHA/LAURIN HOLSTEIN
FVR 4 45,91
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 4 48,16
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 4 49,54
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 4 50,21
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 4 50,43
Christian kyhn LUDO 32
2009/HO/LASINO/SUCCESS II/CARETINO
SYK 4 50,56
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 4 51,10
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
CSC 4 51,37
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 4 51,43
Susanne Thornby PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
NSR 4 51,69
Rebecca Rasmussen CHAPLIN
2007/LU/CHURCHILL/ZAKIRA/MICHELLINO
HIS 4 52,03
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 4 52,42
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 4 52,68
Alexandra Wiese CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
HIS 4 52,68
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
HES 4 52,82
Emile Louis Hartmann LINSE AUNSBJERG
1997/FR/Lasse Langemark/Betina/Prins Hamlet Ii
HIS 4 52,95
Pernille Hørby LYKKEN'S CAPITINO
2004/HO/CALIDO I/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
HRK 4 53,31
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 4 53,58
Oliver Skjøt ENGHØJS LIUNE
2008/GHH/LIMONCELLO II/GARVERLANDS LAGUNE/CAMPESINO
OHR 4 54,02
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 54,78
Regitze Ericsson CANCARA-C
2011/HO/CANCARA/UDINA/LIMBUS
SPR 4 55,24
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 4 59,92
Nicoline Dirach Hallgren CARAMIA
2010/HO/CASSINI II/PRAWDA/CORONADO
EGE 7 68,23
Monica Tinning CAVATO
2004/DV/Come Back Ii/Pretty Tacoma (Den)/Aage Xx (Den)
CSC 8 48,06
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
CSC 8 50,26
Camilla Weidemann CLEINER ONKEL 8
2009/HO/CORRADO I/GORDE/COR DE LA BRYÈRE
SPIP 8 50,47
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
SPR 8 50,64
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KRK 8 51,49
Rasmine Laudrup ENGHØJ'S DUCHESS
2011/HO/LARIMAR/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
HIS 8 52,07
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HSK 8 52,62
Emilie Louise Weilsby CRAZY GOMEZ
2012/WP/CAPISTRANO/CLASSIC GIRL/CONTENDRO I
NSR 8 54,10
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 8 56,38
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 9 62,23
Caroline Andrea Herschend AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
BAR 9 63,53
Mathilde Møller TT-LACOPIA
2003/HO/LORDANOS/ACOPIA/CAPITOL I
HIS 12 50,50
Caroline Amalie Vestergaard CANDIE - ROW
2007/DV/CARSON ASK/CONSENZA/COME BACK II
NSR 14 65,11
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 14 67,98
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 28 52,17
Signe Gorski CANDESSA S.G.
2005/HO/Candillo/Odessa Xv/Caletto I
HRK Udg.
Camilla Skøtt WANDA DE SAINT PIERRE
1999/BWP/BON AMI/MIRA VAN HET LINDEBOS/ROMEO
SPR Udg.