okt
2017
Fra 27-10-2017 til 29-10-2017
  • Spring
  • Hest/Pony

AAGS Halloween stævne - 10 års jubilæum - forhøjede doteringer - klubmesterskab fredag (C)

Stævnenummer
Prop00029750
Propositioner godkendt
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016 kun SMS
spring@aags.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
79
Antal placeringer:
20
Dotering:
1: 390 DKK 2: 310 DKK 3: 230 DKK 4: 150 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK
Dommere:
Gitte Malene Hansen, Per Krohn, Charlotte Petersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 38,69
1 1
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
RIC 0 38,53
2 2
Juliet Vinther Troelstrup LEUTHENS CHIQUITA
2007/DV/CORRATUS/QUEEN MA-LEUTH/LEUTHEN I
KRK 0 39,32
3 3
Rikke Gyldensted Edvardsen INDIGO DES CABANES
1996/SF/TALENT PLATIERE/DIVA DES CABANES/LE TOT DE SEMILLY
KRK 0 37,34
4 4
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 39,10
5 5
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 0 34,74
6 6
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
SRK 0 39,42
7 7
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 0 36,69
8 8
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 0 35,41
9 9
Julia C. Foss FOREVER-ESPECIAL
2010/KW/PEPPERMILL/VERY SPECIAL/C-INDOCTRO
RIC 0 39,80
10 10
Amanda Dam Hansen N.O.H.'S WIRBELLA
2006/DV/WILLEMOES/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
DARK 0 38,25
11 11
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 0 36,67
12 12
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HAS 0 37,29
13 13
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 40,20
14 14
Louise Bruun HIDALGO
2012/KW/MYLORD CARTHAGO/CAMPARI/STAKKATO
EGE 0 41,42
16 16
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
HIS 0 41,61
17 17
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 0 39,56
18 18
Nanna Lehani Neergaard BIRKNÆS CLAUDIA DWB
2012/DV/CABACHON/OCTOPUSSY/SASKIBARD II
NVR 0 39,00
19 19
Marie Becker FORTUNA
2005/PA/NIGERIA/BALLI/BACARDI
GEK 0 38,34
20 20
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 36,08
21 21
Helena Poulsen CHUCK
2007/KWPN/JUMPY DES FONTAINES/DONYA/LECTOR
NSRK 0 37,59
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 42,42
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
CSC 0 31,78
Emil Christiansen CURACAO SB Z
2007/ZA/CASINO/KNICK KNACK XX/SOVEREIGN WATER XX (FR)
SPR 0 36,93
Kimmie Lucassen TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 0 41,54
Nina Gjertsen FJORDVANGENS CAMBRIDGE
2010/HO/CANNAVAROS/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 0 39,78
Sandra Lyng Madsen ARTIEST H.
2005/KWPN/MARVEL/NIONDA/RENOVO
NSR 0 40,68
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 0 37,82
Michell Holst Andersen CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
SAS 0 40,57
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 36,44
Camilla Skøtt WANDA DE SAINT PIERRE
1999/BWP/BON AMI/MIRA VAN HET LINDEBOS/ROMEO
AAGS 4 36,56
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 4 36,57
Lisbeth Nielsen WAVO CARTA
2003/VB/CATANGO Z/ADRIA/ADRIANO - 1
KRK 4 37,19
Sigrid Ryssel CONTESSA S
2000/DV/CANDILLO/ISOLDE IV/ALCATRAZ
OHR 4 37,44
Annika Bitsch RINKENÆS' CHERIE
2002/DV/CRELIDO/RAJA/RASTELL
HRK 4 37,77
Liv Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 4 37,89
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
RIC 4 37,91
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
HIS 4 38,04
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/AMINA/FEDERICO XX (USA)
AAGS 4 38,11
Helena Graungaard FLORIN EMPIRE
2010/KW/CARTHINO Z/ZARINA/CANTOS
SOLR 4 38,14
Rikke Nyboe Andersen BRAVEHEART GRACE
2006/KWPN/BURGGRAAF/VISION GRACE/HEARTBREAKER
UK 4 38,34
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KRK 4 38,60
Camilla Poulsson COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
HSK 4 38,70
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV 4 38,93
Isabel Jasmin Kristoffersen QUAKE V
2005/LU/QUEBEC/CAZZIE V/COME BACK II
SPR 4 39,13
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
AAGS 4 39,29
Jeanet Kristoffersen REFGAARDS GAUGAIN
2006/DV/Gagarin/Maj/Voltaire
NVR 4 39,93
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
EGE 4 40,18
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 40,38
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 4 40,69
Maren Frydendahl CELINE
2007/DV/CARANO/REMMEVADS MADELEINE/MAGO XX
NVR 4 40,80
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 4 40,94
Malene Nielsen CASIRO H.
2001/DV/CASIR ASK/CICERONE H./LUCKY LIGHT
AAGS 4 41,69
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 4 41,85
Katrine Daugaard Jørgensen GARINJA
2007/SWB/CARINJO/GRANDEZZA/GRANNUS
HIS 4 44,99
Caroline Andrea Herschend AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
BAR 4 46,63
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
KAR 6 53,32
Nicoline Dirach Hallgren CARAMIA
2010/HO/CASSINI II/PRAWDA/CORONADO
EGE 6 53,32
Sara Gerding WINDE VAN DE BUCXTAELE
1999/BWP/PHIN PHIN/TEKLA VAN DE STUYVER/LYS DE DARMEN
TEAM 6 53,96
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
KAR 8 35,77
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 8 36,40
Birgitte Nørskov CAMMA
2009/LU/LAMBRUSCO ASK/CALIBRA/CARSON ASK
SLRK 8 36,54
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
CSC 8 38,47
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 8 39,39
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 8 41,09
Mathilde Møller TT-LACOPIA
2003/HO/LORDANOS/ACOPIA/CAPITOL I
HIS 8 43,72
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
KBS 9 49,02
Natasha Zimmerman Pedersen TOFTEHØJS KRALIN
2008/DV/KRAKE ASK/TOFTEHØJS CRE'LINA/CRELIDO
SOLR 9 50,01
Cirkeline Sille Sia Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
NSPR 9 52,01
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 12 32,48
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 12 39,80
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 12 40,01
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
HES 12 61,71
Rikke Rasmussen TOFTEGÅRD'S BOUNTY
2003/DV/LORAN/LANITA/LANTHANID
KAR 16 39,84
Camilla Mie Hørsholt COLDPLAY MAK
2011/DV/CASILIUS/COBACABANA/CAJUS
MRK 16 47,49
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
HHR 31 107,62
Louise Helkan CAMERON V
2006/LU/CHARMONIX V/LANDING V/LOBSTER
STRØ 32 78,15
Rikke Rasmussen AVANTI (ANGEL OF FIRE)
2009/LH///
KAR Udg.
Maiken Torp Grønskov KJELDGÅRD'S VILLAS
2008/DV/CRELIDO/GOLDMARIE/GRANNUS ASS
KAR Udg.