aug
2018
Fra 22-08-2018 til 26-08-2018
  • Dressur
  • Hest

DDHS B-stævne Dressur Hest inkl. 3. kval Bundgaard Byg og Eliteskue (B)

Stævnenummer
Prop00030135
Dato for resultat d. 28-08-2018
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

5. BUNDGAARD BYG - Intermediare 1 heste 2015 (B) (B)

Dressur: Intermediare 1 heste 2015 (SVH 6)

Opdateret: 28-08-2018
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Marianne Helgstrand SUPER MARIO
2009/OLD/FOR COMPLIMENT/LORETTA LIVE/ROYAL DANCE
USR 74,693
1 1
Daniel Bachmann Andersen BLUE HORS ZEE ME BLUE
2010/DV/BLUE HORS ZACK/LA DONNA/BLUE HORS DON SCHUFRO
BIS 71,798
2 2
Maria Anita Andersen PRÆSTESKOVENS RAQUEL
2010/DV/SKOVENS RAFAEL/SOLEIL´S SUNSET BOULEVARD/FRIENDSHIP
BÆK 69,035
3 3
Lisbet Seierskilde Pedersen JONSTRUPGÅRDENS COCIO
2009/DV/DESPERADOS/JONSTRUPGÅRDENS CALINKA/CAMELOT
MSR 68,991
4 4
Michael Nielsen COUNT TO TEN WN
2008/DV/BLUE HORS HOTLINE/CHUPSTICK/CORONADO
RIRI 68,684
5 5
Alexandra Buchreitz FLORENTINO HENA
2009/DV/FLORENCIO I/IBI-MAJA/SOLOS LANDTINUS
KOR 68,64
6 6
Maja Petersen HØJGÅRDS ROLEX
2010/LU/SKOVENS RAFAEL/WERA/WEST POINT
EOR 67,982
7 7
Terhi Lehtimaki WILMA II
2003/HN/WORLDLY/TOSCA-BELLA/TRAPPER
VAL 67,939
Carina Nevermann Torup SPRINGBANK VH (SWB)
2010/SWB/SKOVENS RAFAEL/DE LA REINNE VH (31) (SWB)/DE NIRO
USR 67,544
Cabrina Zillo Geip BANJA LUCA
2006/DV/DE NOIR/DURACELL/DUNHILL H
MRR 67,325
Marie Mikkelsen QUIARA
2008/HN/QUATERBACK/DJIVA/DON FREDERICO
VAL 67,325
Anja Maria Moa STENKJERS FORTUNA
2007/DV/BLUE HORS ROMANOV/STENKJERS FLAIR/SCHWADRONEUR
ESRK 67,325
Andreas Larsen HABANERO
2009/DV/ONASSIS/COFFEE/HESLEGÅRD´S RUBIN
FVR 67,149
Caroline Palsgaard FINDUS B.
2005/OL/FIGARO/TEQUILLA B./TIBERIAS
USR 66,491
Lene Wiisbye Hansen EDELGÅRDEN'S RAYBAN
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/CATALINA BELLE/BLUE HORS DON SCHUFRO
EDR 66,053
Anna Tallberg GREVENS ZORRO
2010/DV/BLUE HORS ZACK/GREVENS LUCCA/BLUE HORS HERTUG
HRK 65,877
Karoline Louise Skøt SIR JOULES
2006/OS/SIR DONNERHALL I/ROMANZE/DE NIRO
SPR 65,833
Anders Vestergaard Carlsen HERLUF FIRFOD
2005/ZP/BLUE HORS DON ROMANTIC/HEJS FLAGET FIRFOD/ZARDIN FIRFOD
HRV 65,57
Stinna Foldberg Nielsen FOLDBERGS T (LITTLE TREASURE)
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/FOLDBERGS ROMANIQUE/BLUE HORS ROMANOV
USR 65,263
Ulrik Falbe-hansen LYKKENS B. ONE
2005/HO/CALIDO I/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
SIV 64,912
Hanne Brænden Fet JESTIS SAN-QUENTIN
2006/DV/SANDRO HIT/JESTIS LA-QUIDA/AKINOS
MRR 64,868
Anna Furholt SUNDORFS NEWTON
2003/DV/NEGRO/SUNDORFS MICHA/MICHELLINO
SIR 62,851
Simone Lunding-Hoppe HEIMDALS CHAMP
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/STAUSLYKKE´S COMTESS´/CASTRO
RORK 62,544
Elisabeth Lærke Jørgensen VANDKÆRS ILOS
2003/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/DUCHESS/SPLITAU
RDH 61,491
Ulrik Falbe-hansen MICANO
2006/DV/MICHELLINO/DONÉT/DONNERWERTHER
SIV 60,351
Julie Hornslet Andersen SIR WALTHER
2009/HN/SWAROVSKI/DONNERWELLE/DONNERSCHWEE
SIV 58,509
Jørgen Friis MINTEBJERGS ONLINE
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/KGS. HØRGAARD HELIUM/BLUE HORS HERTUG
SIR 56,974