jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019
  • Dressur
  • Pony

Vejle Rideklubs B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030152
Dato for resultat d. 31-01-2019
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. Horseworld Cup kat. 2, 1. afd. PRT (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 31-01-2019
Antal starter:
15
Antal placeringer:
4
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Fie Dybro Jensen KAVSGAARDS DUNDEE
2009/RP/FS DON'T WORRY/WENDI/NANTANO
FRK 70,342
1 1
Melika Harc VASEHØJS SIR SHEARER
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
VAL 70,214
2 2
Johanne Kofod Jensen AURORA. A
2008/SP/DRESSMAN II/ANETT/FORTISSIMO OX (HOLLAND)
TAPS 68,462
3 3
Sophia Boje Obel Jørgensen CASCADURA
2006/SP/CONSTANTIN/SARA/SANDRO ACE
HER 68,419
4 4
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl TRULY YOURS
2004/RP/TIMBERLAND/PRISCILLA/PARINO B
RØH 68,333
Cecilie Lyngvild TOVDAL'S GOLDEN FUTURE IMPERIAL
2009/SP/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL'S ICE CREAM QUEEN/RYTTERBJERGETS IMPERIAL
SIV 68,291
Josephine Gert Nielsen DOT COM
2007/LH///
RØH 68,248
Sofie Søndergaard KASPER
2006/LH///
HJRK 67,906
Josefine Marie Kjær Rohmann TRAEUMER
2006/RP/TRENTINO/NATALIE/FS POUR L'AMOUR
VSRK 67,179
Amalie A Bang ROSENGÅRDENS NIGHT HAWK
2010/WE/HARVEST UNI- VERSAL SOLDIER/ROSENGÅRDENS NADINA/KILDEGAARDS COLUMBUS (OS)
AAR 67,051
Isabelle Örwén LORENZO
2000/BL/Diogenes Kay/Pascha/Pionier'S Casper
HVL 66,282
Camille Bruun Christensen LASCO
1999/BL///
NSR 65,641
Karoline Mathilde Ravnsbo NØRLUNDS BEATRICE
2007/SP/KLOOSTER'S ELTINO/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
KOR 65,513
Laura Gotteberg Jakobsen BLOKLAND'S HOEVE'S VITA NOVA
2002/WF/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS/BLOKLAND'S HOEVE'S ASTRID/COELENHAGES LET 'S BE THE BEST
KOR 65,214
Johanne Kofod Jensen POPPELGÅRDENS DA CAPO
2011/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/POPPELGÅRDENS NOTRE RA-MICCA/NOTRE BAC
TAPS 65,085