jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019
  • Dressur
  • Pony

Vejle Rideklubs B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030152
Dato for resultat d. 31-01-2019
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. PRI kat. 1+2 lille tur (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 31-01-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK 7: 200 DKK 8: 200 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 71,313
1 1
Sophia Boje Obel Jørgensen BOMGAARDENS DOOLEY
2011/SP/FS DON'T WORRY/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
HER 70,75
2 2
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 69,625
3 3
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 69,125
4 4
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 69,063
5 5
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 68,875
6 6
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 68,813
7 7
Nathalie Thomassen HEDEMAND'S DUMBLEDORE
2009/SP/MELLI'S DORNIK/TAI TAI OX/FADJEC OX
HER 68,125
8 8
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 67,75
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 67,5
Sara Toft LYNGS MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
GRR4 67,375
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
SKRK 67,188
Sissel Lindholm Nielsen FOYLE
2007/SP/TORNADO XX/DALEN'S BELLA/LL.MØLLEGÅRDENS LUCKY STAR
IRK 67
Karoline Hjort Bang SS PINPIN
2009/SP/NOTRE BAC/MELLE-MANOUCHA/MELLE BRUNO
GRR4 66,938
Johanna Bræmer Hertel STEGSTEDGAARDS ANNABELL
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS CHANTELLE/MALIBU II
BAL 66,438
Kamille Klysner Askerod XANTAL-JR
2001/NR/IZMIR K/CHANTAL/PRINS
ODIN 66,375
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 66,375
Olivia Bille Jensen PEGASUS
2001/LH///
SAR 66,125
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 65,5
Anna Elstrøm Hansen CALIDO BIRKEVANG
2005/LU/ANTARIO N/SASCHA/
DFGK 65,438
Emma Larsen RAWA'S MOKAI
2012/SP/BROOKLANDS MOONWALKER/KOOIHUSTER HESTER/PITCHWOOD MOONSHINE
SVKR 65,313
Juliane Thorup Hovgaard CHICOS BUNTER WE
2007/RP/FS CHICAGO/DAISYS DOLLY/HEIDBERGS NANCHO NOVA
KOR 65,125
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 64,5
Karoline Hjort Bang RAWA'S ANUBIS
2005/SP/ANTARIO N/KAZYAH/
GRR4 64,125
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
MSR 64,063
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 63,688
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRK 61,813
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 60,625