jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019
  • Dressur
  • Pony

Vejle Rideklubs B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030152
Dato for resultat d. 31-01-2019
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. Horseworld Cup kat. 1, 2. afd. PRM (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 31-01-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 72,602
1 1
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 72,276
2 2
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 70,772
3 3
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,772
3 3
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 70,488
5 5
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 70,447
6 6
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 70,285
7 7
Amira Aasted Jespersen TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
MSR 70,081
8 8
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 69,715
Margaretha Rosenkilde VEGELIN'S GOYA
2003/DR/Verona'S Bo-Gi/Leuns Veld´S Gibby/Leunsveld´S Darling Boy
HJRK 69,431
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 69,35
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 69,146
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
SFR 68,577
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 68,089
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
FRK 67,764
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,683
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 67,317
Freja Bertelsen URIAH HEEP
2008/SR/HESLEGÅRD´S RUBIN/KIM WILDE/LAMBOURGINI
KOR 66,829
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 66,789
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 66,26
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 66,057
Mette Højlund Sørensen LADY LEY ROEST
2003/SP///
GRR4 65,854
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
VRK 65,691
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/MANITU N./CHAVEAU WALES/OFERO
HRB 65,65
Anna-Augusta Spang-Kildegaard MÅLUND'S MINI-MAJ
2002/SP/AQUAVIT N/KIWI/ØXENHOLM MARKBOOK
MSR 65,447
Josefine Snedker Halvorsen KOREANDER
2002/NR/KENAF/MONIEK/ELEGANT
TEB 64,634
Victoria Kirckhoff Petersen DIXI
2008/LH///
SRKS 64,553
Sofie Bjerg Nielsen ASLIE
2000/LU/AQUAVIT N/ANTIKKA/
NÅR 64,512
Isabella Lindblad Storm FS DAVIDOFF
2008/RP/FS DON'T WORRY/MOLENHORN'S WENDY/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS
SIV 62,683