jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019
  • Dressur
  • Pony

Vejle Rideklubs B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030152
Dato for resultat d. 31-01-2019
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. PRT kat. 1+2 lille tur (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 31-01-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK 7: 200 DKK 8: 200 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 71,197
1 1
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 70,94
2 2
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 70,684
3 3
Karoline Hjort Bang SS PINPIN
2009/SP/NOTRE BAC/MELLE-MANOUCHA/MELLE BRUNO
GRR4 68,932
4 4
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 68,718
5 5
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 68,077
6 6
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
SKRK 67,436
7 7
Olivia Bille Jensen PEGASUS
2001/LH///
SAR 67,35
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 67,265
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 67,179
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 67,094
Nathalie Thomassen HEDEMAND'S DUMBLEDORE
2009/SP/MELLI'S DORNIK/TAI TAI OX/FADJEC OX
HER 66,795
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 66,453
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
MSR 66,453
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 65,94
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 65,769
Sissel Lindholm Nielsen FOYLE
2007/SP/TORNADO XX/DALEN'S BELLA/LL.MØLLEGÅRDENS LUCKY STAR
IRK 65,214
Johanna Bræmer Hertel STEGSTEDGAARDS ANNABELL
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS CHANTELLE/MALIBU II
BAL 64,615
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 63,889
Karoline Hjort Bang RAWA'S ANUBIS
2005/SP/ANTARIO N/KAZYAH/
GRR4 63,718
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
KOR 63,59
sandra hansen RØGILD'S FIGHT
2009/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S AIDA/ZENDRO
HOSK 63,462
Anna Elstrøm Hansen CALIDO BIRKEVANG
2005/LU/ANTARIO N/SASCHA/
DFGK 63,248
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 63,205
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
LAR 61,496
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRK 60,299
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 59,274