feb
2018
Fra 03-02-2018 til 04-02-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

MBRK´s D-stævne i spring (D)

Stævnenummer
Prop00030363
Resultatbehandling færdig
Møllebakkens Rideklub (Distrikt D04)
Præstemarksvej 4
4241 Vemmelev

Kontakt inden stævnet

Heidi Christensen
42922125
mbrk.spring@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. 50-60-70-80 cm- Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Antal starter:
36
Antal placeringer:
24
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie Andersen SKOVLY'S DONNA
2000/NF/MALIBU II/SKOVLY'S DEBBIE/ROLØKKE FIXE
RKVS 0 35,50
1 1
Mikkel Lund Willadsen FORZA
2012/LH///
UK 0 39,20
1 1
Emma Rud Peitersen TEXAS HONEY-MOON
1995/CO/GRANGE SURF SPARROW/ENGHØJS HONEY-CATE/ØXENHOLM MARKBOOK
RIR 0 37,40
1 1
Chanel Blixenkrone Møller Hansen BRIAN
1996/LH///
RIC 0 42,40
1 1
Melanie Engell Langholz MUNKEBORGS CLOUDY
2002/PI/PAW/FLEURT/
FRKS 0 38,30
1 1
Tilde Berner Nielsen IDYLLENS YVANHOE
2012/NF/BURLEY TIME LORD/IDYLLENS KAMÉ/JOLLY ROGER
HAS 0 61,60
1 1
Isabella Sjøquist FJORDGLIMT CARYLIN (OS)
2004/WC/FJORDGLIMT MARTINO (OS)/SPRINGBOURNE CARMEN/SPRINGBOURNE CARAWAY
SLS 0 45,20
1 1
Chanel Blixenkrone Møller Hansen BRIAN
1996/LH///
RIC 0 39,10
1 1
Marie Kure Aspelin DOLCHE VITA
2004/SP/DOW JONES/MISS MONDI/WOLDBERG´S BART
RIR 0 42,60
1 1
Melanie Engell Langholz MUNKEBORGS CLOUDY
2002/PI/PAW/FLEURT/
FRKS 0 36,90
1 1
Isabella Sjøquist FJORDGLIMT CARYLIN (OS)
2004/WC/FJORDGLIMT MARTINO (OS)/SPRINGBOURNE CARMEN/SPRINGBOURNE CARAWAY
SLS 0 40,50
1 1
Jasmin Naja Munter Olsen SAXENHØJ'S JOAKIM
2007/NF/FIRFOD JENS LYN/FIRFOD FAJANCE/RIDDERSLAG GERHARD
SSR 0 38,80
1 1
Christina S. G. Hansen ÅGÅRDEN'S FELIX
2007/FJ/IDON BUSKLUND/SALINA/VALDAR HALSNÆS
UK 0 37,80
1 1
Emma Rud Peitersen TEXAS HONEY-MOON
1995/CO/GRANGE SURF SPARROW/ENGHØJS HONEY-CATE/ØXENHOLM MARKBOOK
RIR 0 35,90
1 1
Noah lund SVALEBO'S FELIX
2004/PI/SAFARI HØJGÅRD/FIFI SARA VUCHI/
SSR 0 40,80
1 1
Ida Noer MARGUERITE AF VEDDINGE
2011/NF/POLSBURY POPOV/GLENWOOD MICHELLE/LL.MØLLEGÅRD NERO
RIR 0 34,50
1 1
Mikkel Lund Willadsen FORZA
2012/LH///
UK 0 32,20
1 1
Jasmin Naja Munter Olsen SAXENHØJ'S JOAKIM
2007/NF/FIRFOD JENS LYN/FIRFOD FAJANCE/RIDDERSLAG GERHARD
SSR 0 36,00
1 1
Sarah Reenberg ZOEY
2001/LH///
UK 0 43,20
1 1
Betina Stampe Piper STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/CAMPBELL/RINKENÆS' CZARDAS/CHURCHILL
KAR 0 40,00
1 1
Liva Nedergaard Madsen BUTTEVANT BOY
2006/BL///
SLRK 0 36,90
1 1
Betina Stampe Piper STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/CAMPBELL/RINKENÆS' CZARDAS/CHURCHILL
KAR 0 40,00
1 1
Kathrine Nadia Sørensen KABRIT'S SHERIFF
2005/LH///
MBRK 0 34,40
1 1
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
UK 0 55,50
1 1
Mikkel Lund Willadsen HERO III
2006/NF/KANTJES UMBERTO/PILENS ELECTRA/FREDRIKSBERGS DALI
UK 4 41,40
Noah lund SVALEBO'S FELIX
2004/PI/SAFARI HØJGÅRD/FIFI SARA VUCHI/
SSR 4 55,00
Camilla Ludvigsen FAUERBIRK'S AKIA
2008/DV/DICARDO/ANNA AMATA/ADERLASS
HOL 4 45,00
Kathrine Nadia Sørensen KABRIT'S SHERIFF
2005/LH///
MBRK 4 35,50
Mathias Kofoed Larsen BELLA DONNA AF AAVANG
2010/CO/SKATHOLM THUNDER BALL/BEAUTI STEP/REBEL JUSTICE
UK 4 41,10
Tilde Berner Nielsen IDYLLENS YVANHOE
2012/NF/BURLEY TIME LORD/IDYLLENS KAMÉ/JOLLY ROGER
HAS 8 66,00
Ida Noer MARGUERITE AF VEDDINGE
2011/NF/POLSBURY POPOV/GLENWOOD MICHELLE/LL.MØLLEGÅRD NERO
RIR 8 55,00
Christina S. G. Hansen ÅGÅRDEN'S FELIX
2007/FJ/IDON BUSKLUND/SALINA/VALDAR HALSNÆS
UK 8 35,40
Camilla Ludvigsen FAUERBIRK'S AKIA
2008/DV/DICARDO/ANNA AMATA/ADERLASS
HOL 12 38,90
Mikkel Lund Willadsen HERO III
2006/NF/KANTJES UMBERTO/PILENS ELECTRA/FREDRIKSBERGS DALI
UK Opg.
Marie Kure Aspelin DOLCHE VITA
2004/SP/DOW JONES/MISS MONDI/WOLDBERG´S BART
RIR Opg.
Julie Maj Lindorff BÆKLUNDS AFFLECK
2003/LU/AQUAVIT N/BÆKLUNDS LULU/LINCOLN
UK Opg.