maj
2018
Fra 25-05-2018 til 27-05-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

BRANDE SPORTSRIDEKLUB FORÅRSSTÆVNE DRESSUR HEST/PONY (C)

Stævnenummer
Prop00030366
Dato for resultat d. 01-06-2018
Resultatbehandling færdig
Brande Sportsrideklub (Distrikt D11)
Nordlundvej 53
7330 Brande

Kontakt inden stævnet

Dorthe Storm
91876306
klub@brandesportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. LA2-A Heste (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 01-06-2018
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 350 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 140 DKK 6: 140 DKK 7: 140 DKK 8: 140 DKK 9: 140 DKK 10: 140 DKK 11: 140 DKK 12: 140 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Josephine Stenholt Knudsen ATTERUPGAARDS JAZZPER
2012/DV/JAZZ/ATTERUPGAARDS MINELLI/STEDINGER
BSR 74,483
1 1
Emma Skjold Munkesø GEDEVASEGAARDS AVATAR
2011/DV/L'ESPOIR/GEDEVASEGAARDS ALFI/ZARDIN FIRFOD
BSR 73,103
2 2
Ditte Lindholm Nielsen BIRKNÆS THEO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/CAT/CORONADO
ROK 71,897
3 3
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER 71,034
4 4
Tanja Rusovic FÜRSTEN
2013/DV/FÜRSTENBALL/WALTZING MATHILDA/LONDONDERRY
KIRK 70,862
5 5
Adam Sparlund Olesen THYBO'S VICKI
2013/DV/BON BRAVOUR/WINNIE AF STRANBJERGGAARD/MICHELLINO
ROM 69,483
6 6
Anja Emborg CHRISTIANSLUND WEGA
2009/DV/WOLKENTANZ II/SØBAKKEHUS PARINELLA/BLUE HORS HERTUG
BSR 67,759
Karen Marie Bruun MØLLEGÅRDENS ZAFF
2012/DV/BLUE HORS ZACK/N.O.H.´S CHIQUITA/FRIEDENSFÜRST
KOOR 67,759
Trine Ekberg Larsen ANNEWINO C
2005/BL///
BSR 67,414
Anna Østergaard Madsen FIONA
2007/DV/FIRENZE/AKINE/AKINOS
BSR 66,724
Emma Amtrup GRÆSMARKENS DON PREMO
2009/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/BRUXELLES/ALEKSANDER
SRKS 66,552
Maja Brøchner GØRKLINTGÅRDS SAVERIO
2011/OLD/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS JAMAICA/SIR DONNERHALL I
SRKS 66,379
Anette Lauge Jørgensen TEARDROPS
2013/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/GIMMICK/GRIBALDI
SJR 65,862
Kersti Tägtstrøm DETEKTOR BYHØJ
2012/DV/DE NOIR/CANDIS BYHØJ/BLUE HORS CAVAN
HER 65
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS DONSET
2005/LU/BLUE HORS DON ROMANTIC/SUSJEFFA ROSENGÅRD/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
ROM 62,759
Lene Sigh Ladegaard ULLERUPS DUNDEE
2013/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ULLERUPS ANNIE/ANDIAMO
VSK 62,241
Marianne Øveraas Ellingsen DIABELL
2010/HN/DAMSEY/WICKE/WITTINGER
AAR 62,069
Mille Mylin MAGIC ZACKATO
2012/DV/BLUE HORS ZACK/MAGICNOIR(SØENS -MINDES DEBBIE)/DE NOIR
SIR 62,069
Kamilla Monefeldt Jakobsen DJURSLAND'S PIXILINE
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/PICOLINE BREDAHL-LUND/ROOTS XX (DEN)
IRK 61,552
Susanne Rasmussen ZIDAN
2011/DV/SKOVENS RAFAEL/TACOMBA/COME BACK II
BSR 61,034
Rikke Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
ROM 54,138
Susanne Rasmussen PRIMÁNDOR
2006/LH///
BSR 46,034
Rikke Moesby DORTHEASMINDES ZISANN
2012/DV/BLUE HORS ZACK/DORTHEASMINDES SAFIR/SAM-SAM
BSR 0