maj
2018
Fra 25-05-2018 til 27-05-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

BRANDE SPORTSRIDEKLUB FORÅRSSTÆVNE DRESSUR HEST/PONY (C)

Stævnenummer
Prop00030366
Dato for resultat d. 01-06-2018
Resultatbehandling færdig
Brande Sportsrideklub (Distrikt D11)
Nordlundvej 53
7330 Brande

Kontakt inden stævnet

Dorthe Storm
91876306
klub@brandesportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. LA1-B Ponyer (C)

Dressur: LA1-B Ponyer (SVH 2)

Opdateret: 01-06-2018
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 175 DKK 4: 150 DKK 5: 120 DKK 6: 120 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
IRK 77,414
1 1
Josephine Søndergaard Junker NØRLUNDS ELFIA
2009/SP/DON'T FORGET ME/VEGELIN'S EDELGRAVIN/COELENHAGE'S PURIOSO
GRRK 70,517
2 2
Martha Hybschmann Grann COGNAC
1992/DR/Condor/Mary/
MGR 70,345
3 3
Sofie Darling Skjoldborg Pedersen BOKJÆRGÅRDS CHANEL
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BRUNETTE/POLSBURY POPOV
HER 70
4 4
Heidi Birch Kristensen CAVALLI
2009/LH///
IRK 69,483
5 5
Nina Sønderby Mikkelsen FRONERTHIG REVOLVER
2006/WD/DERWEN REVELATION/FRONERTHIG CERYS HAF/CEREDIGION TYWYSOG
VIR 69,31
Frederik Klemmensen ELMEGAARDENS MARY
2007/LU/MARCANT OX/RONJA/ASKHOLM ALF
VIR 68,448
Søs Normann Svendsen DAUGAARDEN'S BOOMBAY
2010/SP/FS CONCORDE/NIKE/BON JOVI
IRK 68,276
Line Møllegaard Andersen BOKJÆRGÅRDS DINA
2010/NF/ESSE GOLDEN BROWN/VOGNMANDGÅRDENS BRUNETTE/POLSBURY POPOV
STR 67,414
Alberte Bligaard MARJOLEIN
2001/NF/LORENZO/ROOZENHOEVE'S CORIENA/WICKED COURTJESTER
SKRK 66,379
Josefine Marie Kjær Rohmann SCHERMEER´S HOF ANASTASIA
2004/SP/ORCHARD BOGINOV/SCHERMEER´S HOF TINKELBEL/WESTER AIKEMA'S NORBERT
VSRK 66,379
Juliane Larsen GRUS MINELLI
2011/WE/FREDENS GOLDEN ZIDANNE/MIRA M./TORNADO XX
VIR 65,517
Anne Sofie Lund Lauridsen FJORDGLIMTS MALIBU
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/ELMHOLTS MONIQUE/PEDRO
HER 64,138
Pauline Ryberg Schou FERRAI
2007/LH///
VIR 63,966
Dagmar Rosendahl Rodenberg OPBROEKS CAYA
2005/NF/ORCHID'S TYGO/OPBROEKS ANEL/ALADIN
BSR 63,621
Simone Munksgaard Poulsen CLAUSHOLM LORD JUNIPER (DNK)
2011/WB/TELYNAU SOUZA/CLAUSHOLM LADY JASMIN (DNK)/RHYDSPENCE SQUIRE
SRS 63,103
Rojin Azad GOLDEN MIEA
2008/SP/GOLDEN EMPIRE/STALD P.R. ZENTHA/ZENDRO
KSRK 0