maj
2018
Fra 25-05-2018 til 27-05-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

BRANDE SPORTSRIDEKLUB FORÅRSSTÆVNE DRESSUR HEST/PONY (C)

Stævnenummer
Prop00030366
Dato for resultat d. 01-06-2018
Resultatbehandling færdig
Brande Sportsrideklub (Distrikt D11)
Nordlundvej 53
7330 Brande

Kontakt inden stævnet

Dorthe Storm
91876306
klub@brandesportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

18. LA2-A Heste (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 01-06-2018
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 350 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 140 DKK 6: 140 DKK 7: 140 DKK 8: 140 DKK 9: 140 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Karen Marie Bruun MØGELVANGS DRAGON
2011/DV/SIEGER HIT/CALICIA MØGELVANG/COME BACK II
KOOR 75,172
1 1
Pernille L. Nygård ROYAL ONE SAILOR
2013/DV/ATTERUPGAARDS SASTRE/MITZA A' NØRRESKOV/ROYAL Z I
ØRN 74,828
2 2
Karen Marie Bruun MØLLEGÅRDENS ZAFF
2012/DV/BLUE HORS ZACK/N.O.H.´S CHIQUITA/FRIEDENSFÜRST
KOOR 71,552
3 3
Tanja Rusovic FÜRSTEN
2013/DV/FÜRSTENBALL/WALTZING MATHILDA/LONDONDERRY
KIRK 71,379
4 4
Anja Emborg CHRISTIANSLUND WEGA
2009/DV/WOLKENTANZ II/SØBAKKEHUS PARINELLA/BLUE HORS HERTUG
BSR 67,759
5 5
Marianne Øveraas Ellingsen DIABELL
2010/HN/DAMSEY/WICKE/WITTINGER
AAR 67,759
5 5
Trine Ekberg Larsen ANNEWINO C
2005/BL///
BSR 67,586
Sara Noes Michaelsen DEINHART
2009/OS/DON PRIMUS/FINELLA/FÜRST HEINRICH
UK 67,586
Sandie Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS ALI BABA
2012/DV/APACHE/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
SABR 67,586
Maja Brøchner GØRKLINTGÅRDS SAVERIO
2011/OLD/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS JAMAICA/SIR DONNERHALL I
SRKS 67,241
Adam Sparlund Olesen THYBO'S VICKI
2013/DV/BON BRAVOUR/WINNIE AF STRANBJERGGAARD/MICHELLINO
ROM 66,552
Emma Skjold Munkesø GEDEVASEGAARDS AVATAR
2011/DV/L'ESPOIR/GEDEVASEGAARDS ALFI/ZARDIN FIRFOD
BSR 66,552
Josephine Stenholt Knudsen ATTERUPGAARDS JAZZPER
2012/DV/JAZZ/ATTERUPGAARDS MINELLI/STEDINGER
BSR 65,69
Emma Skjold Munkesø STENKJERS FABIOLA ONE
2004/DV/SOLOS LANDTINUS/STENKJERS FLAIR/SCHWADRONEUR
BSR 65,345
Anna Østergaard Madsen FIONA
2007/DV/FIRENZE/AKINE/AKINOS
BSR 65
Naja Toft Henriksen LIMARA
2007/HO/CASSARO/SILVER/CALIDO I
HOSK 65
Susanne Rasmussen PRIMÁNDOR
2006/LH///
BSR 63,966
Annette Andersen KLOSTERHEDENS STELTON
2012/LU/SUNNY-BOY/KLOSTERHEDENS JASMIN/
HER 63,793
Katrine Rosa Bjørklund F.A. SIR SUPREMÉ DWB
2013/DV/SIR DONNERHALL I/LOUISIANA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
VIR 62,414
Mette Kaasgaard ALLTIME MADONNA
2009/DV/SHOWTIME/KLOSTERHEDENS MADELINE/BOSTON
SJR 59,828
Anne Jensen LILLEMARKENS CIRKELINE
2001/DV/MICHELLINO/LILLEMARKENS CISSE/LEONARDO II
BSR 58,966
Karina Kristiansen ALBY'S ZOULMATE
2012/DV/BLUE HORS ZACK/HEISSELAGER ROKETT/ROBIN
IRK 51,379