apr
2018
Fra 06-04-2018 til 08-04-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

SIV C-stævne i spring for hest (C)

Stævnenummer
Prop00030418
Dato for resultat d. 30-04-2018
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Johansen
22197110
springstaevnesiv@outlook.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Rasmus Birk, Preben Nielsen, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

7. DL-Horses LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 30-04-2018
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1800 2: 1280 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Rasmus Birk, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Cristoffer Nerving Møllekær KATRINEBJERGS LUIGI
2007/GHH/LIMBUS/KATRINEBJERG SONATE/CASCAVELLE
BAR 0 54,02 0 25,64 1
1 1
Malene Lykke Nielsen CAVALINA
2007/HO/BUTLER/TETE/CASH AND CARRY
SPR 0 54,10 0 25,66 1
2 2
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 54,58 0 26,43 1
3 3
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 59,36 0 28,77 1
4 4
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 0 62,94 0 29,46 1
5 5
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 55,02 0 30,18 1
6 6
Nicolai Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 58,12 0 30,42 1
Mathilde Christiansen ERAGON
2003/HN/EMBASSY/DOREENA/DERWISCH
HKR 0 54,87 0 30,68 1
Mie Stuhr-Petersen CAPRENTO M (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/KAPRISCH/RAMIRO Z
HGS 0 55,33 0 39,40 1
Emma-Sofie Florin Jonassen CROWN OF DENMARK Z
2005/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
AAGS 0 59,34 1 41,49
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 0 62,85 1 43,25
Malene Lykke Nielsen CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/CONTENDER
SPR 0 55,60 4 29,30
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
UK 0 59,41 4 31,79
Monica Tinning HEBI FELICIA
2008/DV/HEARTBEAT/CAVALET/COME BACK II
CSC 0 56,26 4 32,47
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 60,12 4 39,55
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 54,10
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR 4 55,82
Aia Friis KONGEJORDENS CHECK POINT
2003/DV/COME BACK II/CABELL/CHURCHILL
NFRK 4 56,65
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 4 60,34
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 4 63,24
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 5 67,92
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
KAR 12 61,82
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
RSR4 Udg.