apr
2018
Fra 06-04-2018 til 08-04-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

SIV C-stævne i spring for hest (C)

Stævnenummer
Prop00030418
Dato for resultat d. 30-04-2018
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Johansen
22197110
springstaevnesiv@outlook.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Rasmus Birk, Preben Nielsen, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 30-04-2018
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 600 DKK 2: 480 DKK 3: 360 DKK 4: 240 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK 8: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Pernille Winzentsen, Charlotte Petersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 48,81 0 34,28 1
1 1
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 45,62 0 34,70 1
2 2
Emilie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 45,29 0 36,66 1
3 3
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/WILLEMOES/NOTA BENE/NEWTIME
RKV 0 43,71 0 37,17 1
4 4
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
RIC 0 50,61 0 37,32 1
5 5
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
UK 0 44,36 0 38,07 1
6 6
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 0 48,31 0 38,12 1
7 7
Pedro Gosk BARCELONA
2012/HO/CATOKI/TESSA/CHELLO I
SPR 0 47,87 0 38,35 1
8 8
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 0 47,77 0 38,43 1
9 9
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
KAR 0 45,04 0 38,86 1
10 10
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 46,64 0 39,26 1
11 11
Pedro Gosk CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
SPR 0 49,48 0 40,35 1
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 49,90 0 41,00 1
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 44,64 0 42,30 1
Emile Louis Hartmann NOTRE DAME VAN DE HUNTERS
2013/BWP/IRON MAN VAN DE PADDENBORRE/BRUME D'ETENCLIN/LAUDANUM XX (FR)
HIS 0 48,40 0 42,89 1
Bonnie Isabella Wahlsten CÆZAR
2002/LH///
HIS 0 47,06 0 42,96 1
Mikkel Lund Nicolajsen DROGBA H.H.
2010/LU/LAMBRUSCO ASK/LANA/LANDPRINZ I
RKVS 0 48,48 0 44,09 1
Kimmie Lucassen TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
UK 0 46,88 0 44,48 1
Mia Maj Kruuse Larsen VIVA VERLISA
2007/DV/Versace/Limesti/Chopstick
GLK 0 49,44 0 45,02 1
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 41,99 4 35,86
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 0 44,61 4 38,85
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 0 48,59 4 47,91
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 46,68 5 51,66
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 44,66 8 40,22
Ane Pedersen Mylin CORTADO
2005/DV/CASSINI II/CAPRICE III/LORENZ
UK 0 43,46 18 69,39
Andreas Holm EXTRA COOL
2009/KWPN/CANTURANO/SHIRA/GROSSIST
RIF 1 54,68
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR 4 43,55
Lilianna Sørensen CORTINA
2012/DV/COSMEO/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
NVR 4 44,09
Louise Thorsen Reimann FABRIX D'ASTI
2006/DV/Corratus/Fabrix Miss Adelight/Leo-Light
RKV 4 45,47
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 4 46,37
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 46,50
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
HIS 4 48,11
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
KAR 5 54,84
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
CSC 6 60,17
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 7 63,25
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
UK 8 46,87
Lilianna Sørensen DINA
2011/DV/DIAMANT DE REVEL/ANGILI/A'KHAN Z
NVR 8 48,85
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 8 50,44
Sarah Sofie Lundgreen CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
KTR 11 62,39
Melissa Fobian LIBERO V/D DRIE LINDEN
2011/BWP/GRAND CRU VD VIJF EIKEN/SONKA A II/BROWNBOY
SPR 12 50,56
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
BRN 15 65,52
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
CSC Opg.