aug
2018
Fra 31-08-2018 til 02-09-2018
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Vir - m. Distm. Indv. for hest og pony i spring og dressur samt Dressurens Venner Cup (C)

Stævnenummer
Prop00030448
Dato for resultat d. 07-09-2018
Resultatbehandling færdig
Viborg Rideklub (Distrikt D11)
Koldingvej 215
8800 Viborg

Kontakt inden stævnet

Linda Kaas
26133270
Lindakaas1@gmail.com

Officials

Dommere
Equipe Official, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Tilbage til klasseoversigt

2. LA2-A Heste (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 07-09-2018
Antal starter:
26
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 350 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Michael Nielsen VOJENSLUNDS RAMBO
2012/DV/BLUE HORS ZACK/ENGHAVENS DANA/BLUE HORS DIAMOND DANCER
RIRI 72,586
1 1
Marie Witt Poulsen ZAMINA ROW
2013/DV/BLUE HORS ZACK/CORBA/COME BACK II
ROM 71,207
2 2
Olivia Bülow KENNY ROGERS
2011/DV/STEVIE WONDER/TASALTA/BLUE HORS DON SCHUFRO
NTR 70,69
4 4
Katrine Rosa Bjørklund F.A. SIR SUPREMÉ DWB
2013/DV/SIR DONNERHALL I/LOUISIANA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
VIR 70
5 5
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER 68,966
6 6
Silke Madsen POSTGAARDENS DOLCETTO
2010/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/MIDT-WEST LUCKY GIRL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SYRK 68,448
7 7
Rikke Korsholm Jeppesen BARNABY K
2012/HN/BELISSIMO M/FALERA/FÜRST HEINRICH
SKRK 68,103
Emma Amtrup FALKÆR'S EL MAGIC
2009/DV/ELECTRIC/KLOSTERHEDENS MAFETTI/MAAT I
SRKS 67,931
Lene Sigh Ladegaard ULLERUPS WALLAS
2011/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ULLERUPS WILNA/WELTJUNGE
VSK 67,931
Rikke Jørgensen Langergaard HUMMELS LEMON TREE
2008/DV/STING/WUNSCHTRAUM/WORLDLY
SRS 67,069
Charlotte Bruun Nielsen MADAME CURIE
2012/DV/FÜRSTENBALL/CARANJA/CARANO
VIR 66,207
Kate Bay DELAILA KILEN
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/DELICIOUS KILEN/BLUE HORS DON ROMANTIC
VAS 65,345
Anne Hartvigsen VESTERGÅRDENS ZIN-FANDEL
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/VESTERGÅRDENS ANTINE/BLUE HORS ROMANOV
RTG 65,172
Anne Sofie Mastrup DÉJÀ VU
2007/DV/DE NOIR/SANTIA/VICTORY
SPOR 65,172
Gitte Egede Olsen SKOVLYS HERON
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/SCALA ROMA VESTERGAARD/HOHENSTEIN E.H.
SKRK 65
Camilla Lund-Pedersen VIDTSKUE'S RAFAELA
2010/DV/SKOVENS RAFAEL/MIDT-WEST LINETT/LORAN
VIR 65
Sara Kryll Mouritsen LADY MADONNA
2009/DV/COSMEO/LUCKY GIRL/LUCKY LIGHT
SIR 64,483
Caroline Hansen VALDI
2012/LU/SUNNY-BOY/WELTSTERN/WELTART
SKRK 64,138
Emilia Skydt Serup LUIGI
2009/DV/LEANDRO/CSK'S QUE FAIRE/QUITE EASY
STH 63,621
Pernille Hougaard Hansen SUPREME'S SANTINO
2011/DV/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS HAITI/WOLKENTANZ II
SKRK 62,241
Tia Christensen FRK. D
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/KÆRGÅRDS AURENSE/WELTJUNGE
RTG 62,241
Mikkeline Margrethe Valeur ANDRAS W
2005/KWPN/JOHNNY BOY II/ANTIGONA/LIBERO H
VIR 61,897
Julie Graahede Sørensen CHIENUC NAVAR
1996/HN/TANNENHOF´S CHEENOOK/WHITNEY/WALT DISNEY I
HARK 61,379
Lene Sigh Ladegaard ULLERUPS DUNDEE
2013/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ULLERUPS ANNIE/ANDIAMO
VSK 61,379
Susanne Juhl Christensen THIAGA SAN
2011/DV/HEARTBEAT/BEA/CLIQOUET
VAS 59,483
Emma Albæk Lauridsen HEISSELAGER ZIK ZACK
2009/DV/BLUE HORS ZACK/MELBA/MAGO XX
SKRK 58,448