jun
2018
Fra 22-06-2018 til 24-06-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

Aarhusmesterskaberne i dressur for hest og pony 2018 (C)

Stævnenummer
Prop00030611
Dato for resultat d. 10-07-2018
Resultatbehandling færdig
Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Anne Krogh Larsen
21631261
aar-dressur@outlook.dk

Officials

Dommere
Jeannette Graarup Jensen, Vibeke Kjellerup Christensen, Ninna Nielsen, Inge Alette Sørensen, Anita Skovmøller, Winni Agertoft, Hans Peter Staugaard, Nadia Algren, Lotte Olsen
Teknisk Delegerede
Inge Alette Sørensen
Tilbage til klasseoversigt

14. MB2-A Heste FINALE (C)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Amalie Skou Hansen RINGSBO'S LA TUSCHIENNE
2011/DV/TUSCHINSKI/RINGSBO'S LA SCHUF BLUE/BLUE HORS DON SCHUFRO
AAR 69,737
1 1
Line Flink Madsen LÖWES HANKS
2006/DV/BLUE HORS ROMANOV/LOTUS DE NIRO/DE NIRO
EDR 69,605
2 2
Marie Bonde Jensen HOLLYWOOD
2008/DV/BLUE HORS HOTLINE/MISS ALEX/MICHELLINO
KSRK 69,474
3 3
Kristin Lie Aas ERA FÜRSTIN HIT
2011/DV/FÜRSTENBALL/SUMATRA HIT/SANDRO HIT
SBR 69,211
4 4
Marie Bonde Jensen ORIGHANA
2010/TR/POLARION/ORANA/TANZMEISTER
KSRK 69,079
5 5
Line Monrad Brandt Jensen OPUS
2009/LH///
KSRK 68,947
6 6
Anna Svendsen Ebdrup KORSHOLMS AISHAH
2006/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/GØRKLINTGÅRDS LA'MOUR/LANCIANO
BRC 68,158
Lola Kragh SCARLETT
2010/DV/DE NOIR/NIKITA MAJLUND/NEGRO
RMØ 68,026
Karina Litten Iversen LORD WALENTIN
2005/DV/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS WINETTA/AQUILINO
ÅSRK 67,632
Simone Lunding-Hoppe SUMMERBIRD W
2011/DV/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS WILLOW/BLUE HORS HOTLINE
RORK 67,237
Susanne Pavar NIMBUS KHAN
2010/DV/DE NOIR/MIKKELINE KHAN/MICHELLINO
VIR 66,842
Anna Caroline Lestrøm Bertelsen NAPOLEON
2008/DV/NEWMAN/IBIGIRL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
KIRK 66,053
Tania M. Joensen TANGO BIRKEDOMMERGÅRD
2002/DV/TRAVELL/FAUSTINO/MAGO XX
AAR 65,921
Astrid Hedeman PETERSLYST'S MASI
2007/DV/ONASSIS/M'AMOUR/MAGO XX
AAR 65,921
Caroline Vang Klemmensen SACK
2010/DV/SOLOS LANDTINUS/MERI/MICHELLINO
HRV 65,789
Kathrine Benko Hyllested MISS ZIPPI
2008/DV/ZO SPECIAL D/MENUET/MICHELLINO
GERK 65,658
Ninna Nielsen MIDT-WEST PRIME TIME
2011/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/MIDT-WEST PRIMADONNA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SPOR 65,526
Tine Brøsted Sørensen DON FRODO
2003/LH///
RORK 64,868
Maja Paamand SIR LUCKY
2009/DV/SIXTEN LANGHOLT/QUITE LUCKY/QUITE EASY
SSRK 63,947
Linette Kristensen SORINNA
2005/DV/BLUE HORS SOPRANO/LARINNA/LORAN
KSRK 63,947
Nadja Therkildsen DON M
2006/DV/DON FREDERICO/MILLE/MILAN
AAR 61,053