jun
2018
Fra 01-06-2018 til 03-06-2018
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

BALs Jubilæumsstævne i dressur og spring, for hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00031334
Dato for resultat d. 19-06-2018
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg
44662524
staevner@balleruprideklub.dk.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Rasmus Birk, Lena Aagaard, Cecilie Raagaard Kunstek, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Per Krohn, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

33. Lars Gorski's Beslagsmedies LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 19-06-2018
Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Lena Aagaard, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Amalie König CARNEYHAUGH MANX
2005/IRH/ARD VDL DOUGLAS/CARNEYHAUGH SURPRISE/HAMPTON CLOVER
FUR 0 59,45 1
1 1
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 0 59,65 1
2 2
Pedro Gosk LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
BAL 0 63,02 1
3 3
Kamilla Juhl MICHELLINA
2001/DV/MICHELLINO/EVITA/BODYGUARD
BAL 0 63,41 1
4 4
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 0 64,36 1
5 5
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 65,30 1
6 6
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
HUR 0 65,87 1
7 7
Malou Houmark Hansen ARMANI
2005/KW/UTIN/TANAGRA/VOLTAIRE
SPR 0 65,96 1
8 8
Line Juul Pedersen TÅGERUPS MAVERICK
2011/LH///
SYK 0 66,67 1
9 9
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 67,20 1
10 10
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 0 67,65 1
11 11
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 68,04 1
12 12
Jade Schlichting TIRS LUCKYSON
2007/DV/KANUDOS XX/TIRSVÆLDS QUITE LUCKY/QUITE EASY
SØG 0 68,65 1
13 13
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 68,91 1
14 14
Nanna Møller Ellegaard CINDERELLA
2006/DV/CRELIDO/RAVENNA/RAGAZZO
SLR 0 71,67 1
Pedro Gosk CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
BAL 0 74,69 1
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
UK 0 78,27 1
Mikkel Aagaard Rasmussen DINA
2011/DV/DIAMANT DE REVEL/ANGILI/A'KHAN Z
RIC 0 78,85 1
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 4 61,43
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 4 61,76
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 4 66,16
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 4 67,33
Sigrid Kamma Køhl CASSIOPEIA
2010/HO/CASSIANO/NANETT III/CORIANDER
LØSR 4 67,44
Sarah Sofie Lundgreen CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
KTR 4 68,45
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HKR 4 69,14
Petra Wittendorff HVID'S CAVALLINA
2012/LU/CAVALL ASK/LA DUCHESSE/MALITO DE REVES
KAR 4 72,07
Cristoffer Nerving Møllekær ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
BAR 4 73,43
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 4 74,78
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
SOLR 4 75,08
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 78,23
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
KAR 4 80,39
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 4 82,90
Camilla Skøtt NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
AAGS 5 86,13
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 6 90,33
Emma Victoria Garnell IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
NSR 8 64,75
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KTR 8 72,86
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 8 73,10
Michael Ertmann Skov GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL 8 81,24
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
BAL 12 72,57
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 13 87,44
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
SPR 14 89,41
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 16 77,27
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 16 78,23
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
HIS 16 78,96
Mie Stuhr-Petersen CAPRENTO M (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/KAPRISCH/RAMIRO Z
HGS 25 116,21
Sara Gerding WINDE VAN DE BUCXTAELE
1999/BWP/PHIN PHIN/TEKLA VAN DE STUYVER/LYS DE DARMEN
RIC 26 89,26
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 26 107,03
Louise Helkan CELLINO V
2006/LU/COME BACK II/LUPIN V/LOBSTER
XXSTRØ 36 115,62
Marianne A. Poulsen VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
FVR 43 92,33
Cristoffer Nerving Møllekær KATRINEBJERGS EVITA
2008/GHH/BORITAS/KATRINEBJERG SONATE/CASCAVELLE
BAR Udg.
Camilla Skøtt WANDA DE SAINT PIERRE
1999/BWP/BON AMI/MIRA VAN HET LINDEBOS/ROMEO
AAGS Opg.
Steen Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
SPR Opg.
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK Opg.