jun
2018
Fra 22-06-2018 til 24-06-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

Skive Rideklub C-stævne dressur for hest&pony (C)

Stævnenummer
Prop00031369
Dato for resultat d. 10-07-2018
Resultatbehandling færdig
Skive Rideklub (Distrikt D11)
Flyvej 18 A
7800 Skive

Kontakt inden stævnet

Asger S. Poulsen
21248099
staevne@skiverideklub.dk

Officials

Dommere
Lykke A. Mathiesen, Kathrine Lynge Iversen, carste back pedersen, Winni Agertoft, Helle Juul, Margit Bøgild Sørensen, Britta Egholm, Sarah Kathrine Egholm Ejsing, Lotte Olsen, Vibeke Kjellerup Christensen
Tilbage til klasseoversigt

8. Distriktsmesterskab Hold LA4/LA5 (C)

Dressur: LA4-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 2000 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Stine Klausholt LUZACK
2010/DV/BLUE HORS ZACK/SKIKKILD'S LUCIANNA/ANDIAMO
SKRK 69,5
1 1
Camilla Lund-Pedersen NØRREGÅRDS LAZIO
2008/DV/BØGEGÅRDENS LAURINO/NØRREGÅRDS FREUDE/FÜRST HEINRICH
VIR 69,389
2 2
Laila Stausbøll CAN-CAN
2003/DV/CRELIDO/MANILLA/MICHELLINO
BSR 68,627
3 3
Charlotte Bruun Nielsen MADAME CURIE
2012/DV/FÜRSTENBALL/CARANJA/CARANO
VIR 68,578
4 4
Annemette Kjærsgaard GRØNHØJGÅRDS COSMO
2007/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/RAN FRYDENLUND/OGLIO XX (GER)
VIR 68,5
5 5
Anne Bak Kristensen THINGS FREDERIKKE
2010/DV/CABACHON/THINGS PHELESIA DE COEUR/GARDE DE COEUR
SKRK 68,167
Mette Hassing Mikkelsen CAPAIA VG
2005/DV/CARSON ASK/VOLSTRUPGAARDS CASSIOPEIA/COME BACK II
VIR 67,99
Mathilde Skaarup ESTANO O
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/RANGSTRUPGÅRDES BELINA/BLUE HORS SCHUFRO HIT
SYRK 67,5
Amalie Ida Winther Andreasen ZAUBER
2009/LU/BLUE HORS ZACK/ISA/CHREVI'S CAVALLO
VIR 67,278
Trine Ekberg Larsen ANNEWINO C
2005/BL///
BSR 66,569
Caroline Hansen LOGO'S DIXON
2011/DV/DE NOIR/LOGO´S HAZEL/BLUE HORS HOTLINE
SKRK 66,176
Silke Madsen POSTGAARDENS DOLCETTO
2010/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/MIDT-WEST LUCKY GIRL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SYRK 66,056
Sisse Skjerning BAKKENS ROMANTICA
2005/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/BAKKENS TITANNI/FRÜHLING
VIR 65,389
Anja Emborg CHRISTIANSLUND WEGA
2009/DV/WOLKENTANZ II/SØBAKKEHUS PARINELLA/BLUE HORS HERTUG
BSR 64,833
Caroline Krogh Hansen TRUST ME
2009/DV/TUSCHINSKI/MISS CARNEGIE/CARANO
VIR 64,706
Gitte Olesen KIDHOLMS LORD LOXLEY
2008/DV/SUNNY-BOY/LOUISIANA FOLDAGER/LORAN
VIR 64,657
Tina Aakerblad Pedersen WELLUS
2003/KWPN/KARANDASJ/LAMELLIE/ANIMO
SYRK 64,559
Susanne Rasmussen ZIDAN
2011/DV/SKOVENS RAFAEL/TACOMBA/COME BACK II
BSR 64,167
Ida Kirstine L. Seerup WELCHE WELT
2005/HN/WORLDLY/WERONI/MANSTEIN
SYRK 63,389
Rikke Korsholm Jeppesen BARNABY K
2012/HN/BELISSIMO M/FALERA/FÜRST HEINRICH
SKRK 60,784