jul
2018
Fra 20-07-2018 til 22-07-2018
  • Dressur
  • Hest/Pony

Allerupgaard Rideklub-Dressurens Venner Cup, Topponyer Stil Cup (C)

Stævnenummer
Prop00031508
Dato for resultat d. 26-07-2018
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Grethe Eriksen
000000
Uno@post2.tele.dk

Officials

Dommere
Grethe Keller
Teknisk Delegerede
Henrik Møller Christiansen
Tilbage til klasseoversigt

19. Kastel Denmark MB2-A Heste (C)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 26-07-2018
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Josefine Tiedemann Hansen DONNA SIESTA
2008/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/DIPSI LUXHØJ/REGAZZONI
HRB 72,237
1 1
Line Thorning Jørgensen DON ALIVAN
2009/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ALIBELLE/BLUE HORS ROMANOV
HMR 71,447
2 2
Louise Bolander Eriksen ENGELHOLMS DARCY
2007/OLD/LAURENTIO/CENTA/PRÆSTEGÅRDENS LUKAS
SKOR 71,053
3 3
Lotte Wiuff Straarup GØRKLINTGÅRDS TORRERO
2012/DV/TAILORMADE TEMPTATION/GØRKLINTGÅRDS DEEDEE/SUNNY-BOY
THSR 70,921
4 4
Anne Sofie Aaen FÜRSTEN-FLAME
2012/HN/FÜRSTENBALL/WORLDLADY/WELTMEYER
BRO 70,526
5 5
Lola Kragh SCARLETT
2010/DV/DE NOIR/NIKITA MAJLUND/NEGRO
RMØ 69,605
Pernille Bech Davidsen GRØNMOSEGÅRDS DENARO
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/ROSA ØSTERLUND/BLUE HORS ROMANCIER
HØJ 68,026
Bertha Schioldan Lund WAIKIKI
2011/OLD/FIDERTANZ/WANIRA/DE NIRO
THSR 67,763
Camilla Sørensen Olesen DON SHERIF
2007/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/MAY SHERI/MAY SHERIF
VRK 65,526
Birgit Rasmussen ENGEPLET CHICO
2003/DV/CAPE TOWN S./SIKA/SOREL
FYR 65,263
Dorte Brüggert WELL DONE TEK
2011/DV/WILKENS/LACE TEK/HESLEGÅRD'S LOUIS
SJS 65,132
Anna Svendsen Ebdrup KORSHOLMS AISHAH
2006/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/GØRKLINTGÅRDS LA'MOUR/LANCIANO
BRC 63,816
Ann-Louise Jorck-Jorckston FINDUS NØRREKÆR
2009/DV/LEANDRO/MISS BJERRE/TRAUMDEUTER
SKOR 63,158
Lotte Wiuff Straarup RUSH CRUSADOR
2011/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/WITTARA/WITTINGER
THSR 62,763
Sofie Dyekjær LA REINA RUBINA II
2009/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/LA COMTESSE COLLIONA/
ØGR 62,237
Helle Wibe DÉLA HIMA
2010/HN/DE NOIR/HIMERA/HIS HIGHNESS
BRIK 61,842
Maria Staugaard Matthiesen HERA'S ZHAVANELLE
2010/LU/BELISSIMO M/REVE D´AMOUR F./ABANOS
RMØ 61,447
Anita Rasmussen BRIO
2008/LH///
AGR 60,395
Susanne Sloth Osther SØBAKKEHUS SIXAY
2010/DV/SIXTEN LANGHOLT/LINDELYGAARDS MAI-TAI/MIDT-WEST IBI-LIGHT
NÅR 56,184