feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760
Dato for resultat d. 05-03-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

18. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - FORHØJET DOTERING (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 600 6: 600
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
BAR 0 47,29
1 1
Alberte Bidstrup FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 0 50,15
2 2
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 0 46,16
3 3
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 0 46,91
4 4
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 50,95
5 5
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 52,48
6 6
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 0 51,10
7 7
Julie Lund Boskovski HAIR'S BALOUCA
2010/DV/BALOU AGG./CANTANA/COME BACK II
SLR 0 48,88
8 8
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
BRF 0 54,10
9 9
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 0 49,18
10 10
Emilie Heering SPIDERMAN 7
2006/HN/SPRING TIME/FARIDA/FOR PLEASURE
NSR 0 49,72
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
UK 0 51,45
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
UK 0 53,50
Ida Katrine Færk GERSHWIN DU BOIS PINCHET
2007/HN/QUIDAM DE REVEL/WINDINA II/DOMINO
HVL 0 54,68
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 53,82
Laura Filippa Evers Thomsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
HRK 0 48,24
Maria Svane PORTY
2001/WP/PORTLAND L/GALA/GERVANTUS I
CSC 0 50,80
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 0 53,54
Frederikke Lundgren Skelmose COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
SIV 0 51,50
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR 0 52,70
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 4 41,91
Sicha Bang Arnvig Hersdorf FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
BAR 4 44,43
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR 4 46,42
Line Lehnshøj MØGELHØJGÅRDS CAPRI
2004/DV/TANNENHOF'S CONTEUR/REGINA/LAVALLO
AAGS 4 48,25
Maja Kimmie Hansen CARLOS
2003/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
SLR 4 49,00
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
KTR 4 49,54
Camilla Ringkjær Andresen FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
SPR 4 49,78
Kirstine Emilie Bolding Kruse WI TI AMO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
SLR 4 52,45
Astrid Holm Sjøberg TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 4 52,75
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 4 54,74
Thalia Pitzner CASTELINO VAN WESTLEVEN
2002/BWP/SKIPPY II/JESSI/FEO
SPR 4 54,81
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 5 59,39
Frederikke Mikkelsen LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 5 59,53
Alberte Bidstrup EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
SLR 8 51,52
Lone Søgård TITOU DE CHALUSSE
2007/SF/LA ZARRAS/IFRANE DE CHALUSSE/APACHE D'ADRIERS
FAK 12 50,52
Julie Skjeldborg PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
UK 12 55,73
Frederikke Lundgren Skelmose AMACELLO
2007/BW/ACORDELLI/COMTESS/CALETTO III
SIV 12 68,67
Alina Karmann Sode DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
AAGS Udg.