nov
2018
Fra 09-11-2018 til 11-11-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

Distriktsmesterskab D2 hest hold (C)

Stævnenummer
Prop00031761
Dato for resultat d. 19-11-2018
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Maria Stentebjerg, Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen
Dommere
Preben Nielsen, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

11. LC Springning Heste (100 cm) B4 (D)

Spring: LC Springning Heste (100 cm) B4 (SVH 0)

Opdateret: 19-11-2018
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Charlotte Kondrup
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Stephanie Steenslev FLYING REX
2000/DR///
BAR 0 49,16
1 1
Alberte Bidstrup FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 0 45,61
2 2
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 0 41,75
3 3
Mia Skov ZENIA NØRGAARD
2002/DV/CARANO/BUENA/ROYAL Z II
HOL 0 46,93
4 4
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
SPIP 0 45,11
5 5
Maja Kimmie Hansen CARLOS
2003/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
SLR 0 44,02
6 6
Iben Willum Dannerbo AVANTI (ANGEL OF FIRE)
2009/LH///
HSK 0 46,12
7 7
Sophie Tolstrup BREDHØJGAARDS TIFFANY
2009/LU/HEARTBEAT/GREY LADY/CONTENDRO I
EGE 0 45,46
8 8
Cathrine Rask Knøs LAS VEGAS H
2004/LU/LANDOR S/CORLANDRA/CORLANDO
HØRS 0 43,67
Tine Jakobsen ELVEAGERGÅRDS CHARISMA
2004/DV/LEANDRO/CHERI/RACOT
KAR 0 45,02
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 44,34
Line Enggaard Bergmann MARCO
2013/BL/BOLIWAR/MRZAWKA/OLIVER
HIS 0 45,14
Cecilie Nathalie Schack Lord ROSELLINE
2013/LH///
SPR 0 45,66
Tilde Frederikke nalepa T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
HIS 4 41,51
Line Fabæch Olafsson ZIZI-FIDENCE BY WEST
2007/HO/CARINJO/T-SIA KONSTAN/COLMAN
KTR 4 43,93
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
STRK 4 46,30
Sandra Lindorff Hansen-schwartz FLAKKEMOSEGÅRD GALANTINO
2009/OL/GALANT HORNBÆK/HORSEBJERG JEANNE D'ARC/PALLEX AF ULSTRUP
KAR 4 46,65
merethe jensen CAYENNA N
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/CANTESSA/ALASCA
SPR 4 50,18
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 6 57,85
Line Rasmussen NAVIGATION
2010/LH///
NSR 6 57,99
Nanna Marie Dalbjørn Skov COOLIO
2008/HO/CLINTON I/LABELLA/CAMBRIDGE
SPR 7 61,83
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX (GER)/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR 8 46,05
Tilde Frederikke nalepa TOSCANA IV
2003/HO/CASH AND CARRY/ADRIA/CALYPSO II
HIS 8 50,35
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR 9 53,52
Sofie L. Teglbjærg GLADSTOON M
2011/KW/KRACK C/WINICOLE M/HOUSTON
CEP 9 53,52
Nina Gjertsen OEPS VAN HET EELSHOF
2014/BWP/MILLAR/QUALITIE VD KEMPENHOEVE/REMONDO
SLR 13 52,16
Thamis Maria Lindorff KAMAR´S CORAT
2008/DV/CORONET ASK/CARAMIAS CARAT/CARANO
STRK Udg.
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HIS Udg.
Anna Cheri Ternvig CASPER
2002/BWP/UTABOR VAN'T GESTELHOF/WEDNESDAY/CAPITAL
NSR Udg.
Marianne A. Poulsen VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
FVR Udg.
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
SLR Udg.
Camilla Poulsson NINE-TO-FIVE SØDOVERGÅRD
2011/DV/BLUE HORS TOUCH ME/LANTINNI SØDOVERGÅRD/SOLOS LANDTINUS
HSK Udg.