nov
2018
Fra 09-11-2018 til 11-11-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

Distriktsmesterskab D2 hest hold (C)

Stævnenummer
Prop00031761
Dato for resultat d. 19-11-2018
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Maria Stentebjerg, Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen
Dommere
Preben Nielsen, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 19-11-2018
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 DKK 2: 400 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen, Jette Vermehren
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 0 42,58
1 1
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 46,06
2 2
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
HIS 0 44,34
3 3
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
ØSR 0 44,12
4 4
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLM'S COOL CASH
2006/DV/Carson Ask/Rinkenæs' Chess/Churchill
ØKR 0 47,19
5 5
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
NSR 0 47,96
6 6
Camilla Ringkjær Andresen FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
SPR 0 47,87
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
BRN 0 48,03
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 0 43,12
Julie Lund Boskovski HAIR'S BALOUCA
2010/DV/BALOU AGG./CANTANA/COME BACK II
SLR 0 45,70
Peter Tersgov Flarup CARNESCH
2013/DV/TORNESCH/SKOVBO'S CALINA/CARANO
CSC 0 50,40
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 0 42,80
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 0 45,00
Chili Auscher CALVIN K
2006/HO/CARTANI/ELMA/CALETTO I
NSR 0 42,88
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 4 42,06
Amalie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
NØR 4 43,88
Amanda Vincentz Werchmeister EROS LYNG
2011/DV/ELECTRIC/LOBBI/LOBSTER
MMR 4 44,52
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 4 46,07
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 4 49,36
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
SPR 6 58,28
Sofie Sanggaard ENGHØJ'S CARETANO
2011/HO/CARENTAN/GARVERLANDS LAGUNE/CAMPESINO
RIC 10 60,28
Frederikke Mikkelsen LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 19 78,68
Mia Hvam West STORGAARDS ALBERTO
2002/DV/AQUILINO/BOLETTE/RAIMONDO
RIF Udg.
Cecilie König VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
NØR Udg.