nov
2018
Fra 09-11-2018 til 11-11-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

Distriktsmesterskab D2 hest hold (C)

Stævnenummer
Prop00031761
Dato for resultat d. 19-11-2018
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Maria Stentebjerg, Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen
Dommere
Preben Nielsen, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

15. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 19-11-2018
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 800 2: 600 3: 400 4: 200 5: 200
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen, Jette Vermehren
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 0 44,12
1 1
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 46,03
2 2
Emilie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 48,95
3 3
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 0 50,85
4 4
Emilie Heering DIAMANT DE SOLITAIRE
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
NSR 0 51,84
5 5
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 52,21
6 6
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 52,61
Natasja Kock Mogensen NAYA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/NANETTE LINDEBJERG/ANDIAMO
NSR 0 53,65
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 0 57,69
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
KAR 0 58,11
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 4 51,37
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 51,72
Nanna Møller Ellegaard CINDERELLA
2006/DV/CRELIDO/RAVENNA/RAGAZZO
SLR 4 53,47
Sarah Egeskov ACCENT
2001/HO/ACORADO I/IT'S EXITA/EXORBITANT XX (GB)
RIC 4 55,34
Rebecca Kogler ORKA
2012/BL/CHACCO-FLY/ORSONA/KÖNIG SOBIESKI XX (GB)
NSR 4 56,55
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 4 57,23
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SLR 4 57,35
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
SLR 4 57,40
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 4 57,80
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 8 54,93
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 24 59,84
Anne Gasbjerg CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
HIS Udg.