nov
2018
Fra 09-11-2018 til 11-11-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

Distriktsmesterskab D2 hest hold (C)

Stævnenummer
Prop00031761
Dato for resultat d. 19-11-2018
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Maria Stentebjerg, Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen
Dommere
Preben Nielsen, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

19. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 19-11-2018
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 600 2: 400 3: 200 4: 150 5: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Charlotte Kondrup, Jette Vermehren
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
KAR 0 47,94
1 1
Lone Søgård CAPACITY LUCKY YOU
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/CAPACITY QUICONQUE/QUARNAK DE LONGPRE
FAK 0 46,73
2 2
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
BAR 0 44,36
3 3
Tilde Frederikke nalepa T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
HIS 0 49,51
4 4
Cecilie Olsen FAUSTA
2004/BL/VALETAS/FANTA/LUVRAS
SLR 0 47,29
5 5
Tilde Frederikke nalepa TOSCANA IV
2003/HO/CASH AND CARRY/ADRIA/CALYPSO II
HIS 0 50,02
6 6
Emilie Holm IMPRESSIVE STAR
2008/BWP/CAROLUS II/SARISKA/TREVANO XX
RIF 0 47,75
7 7
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
SLR 0 49,04
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
SPIP 0 50,59
Sofie L. Teglbjærg GLADSTOON M
2011/KW/KRACK C/WINICOLE M/HOUSTON
CEP 0 49,22
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 4 45,10
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 4 47,98
Maja Hach BIRKEGÅRDENS BEYONCÉ
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/BIRKEGÅRDENS SPIRIT/SOLOS LANDTINUS
VÆR 4 49,23
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 4 49,60
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
BRN 4 51,64
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 4 52,57
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HIS 4 53,74
Freja Høyer Pedersen EXPAT'S MUZZLE FLASH
2011/MO/EXPAT'S REGIMENTAL COLORS/SWANBROOK NEON LIGHTS/HVK NOBLE WIND
HIS 5 56,01
Line Enggaard Bergmann FARADAY
2012/OS/FAVORIT ASK/CORINI/CORONADO
HIS 7 66,97
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
KAR 8 47,70
merethe jensen CAYENNA N
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/CANTESSA/ALASCA
SPR 9 74,48
Mathilde Lindorff Pedersen CARRY CONADO
2005/OS/CARRY GOLD/GLORINA/PLAISIR D 'AMOUR
MSR 12 49,18
Maja Kimmie Hansen CARLOS
2003/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
SLR 13 72,83
Signe Mathilde Pedersen CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
SPR 14 63,81
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 19 82,10