jan
2019
Fra 05-01-2019 til 06-01-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00031782
Dato for resultat d. 17-01-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Finn Soelberg, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

1. LD (90 cm) B0 (D)

Spring: LD Springning Heste (90 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 17-01-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
11
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Finn Soelberg, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 50,24
3 Ingen fejl
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 60,20
3 Ingen fejl
Marie Skyum Klamer SIMPLY THE BEST
2007/DV/LINARDO/HØJERSMINDES QUESTION/LEENDERT
TSR 0 52,87
3 Ingen fejl
Tine Vejlstrup CASMIR
2007/LH///
HKR 0 51,38
3 Ingen fejl
Amalie Lehmann BONNIE
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/ABERDEEN/HESLEGÅRD'S LOUIS
GLK 0 60,91
3 Ingen fejl
Simone Bardrum STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
UK 0 58,60
3 Ingen fejl
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 61,65
3 Ingen fejl
Marie Skyum Klamer SIMPLY THE BEST
2007/DV/LINARDO/HØJERSMINDES QUESTION/LEENDERT
TSR 0 52,93
3 Ingen fejl
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 0 50,81
3 Ingen fejl
Desiree Kruuse Larsen LUPIS FINQUITO
2009/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
GLK 0 56,32
3 Ingen fejl
Mia Maj Kruuse Larsen FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
GLK 0 51,88
3 Ingen fejl
Mie Hagedorn LADIN AF STØVLEBÆK
2007/OL/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/GITTE/GORM DAMSGÅRD
KRK 4 59,32
Augusta Elisabeth Vedel Ulrich BABETTE
2003/BL///
GLK 4 53,73
Mie Hagedorn LADIN AF STØVLEBÆK
2007/OL/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/GITTE/GORM DAMSGÅRD
KRK 4 55,37
Freja Holm Kristiansen IVALDI AF HETHE
2011/OL/CANTON ANHOLM/CARMEN/AZIR
KRK 4 55,53
Tine Vejlstrup CASMIR
2007/LH///
HKR 4 48,09
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 4 53,28
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 4 57,62
Mia Maj Kruuse Larsen FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
GLK 4 51,30
Fie B. Thomsen LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN
2008/RP/STEGSTEDGÅRDS FIGARO/ARENDZE FIRFOD/ZARDIN FIRFOD
HKR 4 50,45
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 4 63,13
Freja Holm Kristiansen IVALDI AF HETHE
2011/OL/CANTON ANHOLM/CARMEN/AZIR
KRK 8 68,00
Kristine Friis Kjær ANNIKA
2005/KWPN/MONEYMAKER/KOMBALA/BRAVOUR
HKR 8 62,80
Rikke Tylak Grønskov STALD GRØNSKOVS CARLOS
2008/DV/CARSON ASK/GLENDALENA/GLENVARA
HKR 8 58,97
Julie Ahm EXTRA
2009/KWPN/INDORADO/RABEA/BURGGRAAF
BRF 8 68,00
Kristine Friis Kjær ANNIKA
2005/KWPN/MONEYMAKER/KOMBALA/BRAVOUR
HKR 12 62,30
Emmely Stensgard Vendt LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
GLK Udg.