jan
2019
Fra 05-01-2019 til 06-01-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00031782
Dato for resultat d. 17-01-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Finn Soelberg, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

4. LB2** (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 17-01-2019
Antal starter:
45
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 700 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Rasmus Birk, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
HIS 0 57,56 0 28,57 28,57 1
1 1
Karoline Sloth Kjær CHICO'S GIRL
2006/DV/CHICO'S BOY/CORONET/CORONADO
SLRK 0 55,21 0 28,71 28,71 1
2 2
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
HIS 0 58,81 0 30,39 30,39 1
3 3
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 0 53,84 0 30,90 30,9 1
4 4
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
BRN 0 53,26 0 31,02 31,02 1
5 5
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 0 58,05 0 31,24 31,24 1
6 6
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
KAR 0 57,73 0 31,57 31,57 1
7 7
Mie Mundberg BEIJING
2006/KWPN/VITTORIO/ALICANTE Z/LEUTHEN I
ØSR 0 57,50 0 33,30 33,3 1
8 8
Celine Hviid Espersen FLORBOE'S CASIA
2008/LU/CASIR ASK/BERGS CHARLOTTE/
NSR 0 62,78 0 33,54 33,54 1
9 9
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 58,44 0 34,38 34,38 1
10 10
Carl-Johan Krabbe SANDRA BE GOOD
2012/NV/SANDRO BOY/ELVIRA III/CORRADO I
FJOR 0 60,90 0 35,84 35,84 1
11 11
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 60,21 0 36,65 36,65 1
12 12
Kirstin Skjoldshøj COUNT ON ME
2014/DV/CORNETTINO ASK/WINCETT/LADAS
BRN 0 64,50 0 37,69 37,69 1
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 63,32 0 39,30 39,3 1
Kirstin Skjoldshøj CATCH ME
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIDE/LIATOS
BRN 0 61,63 0 39,30 39,3 1
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 54,20 4 31,00 31
Nicoline Dirach Hallgren CARAMIA
2010/HO/CASSINI II/PRAWDA/CORONADO
EGE 0 58,98 4 37,18 37,18
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
HIS 0 60,37 4 40,52 40,52
Alexandra Holm DALBÆKS LACOSTA
2010/DV/CHELLYS Z/DALBÆKS LAGUNA/ULRICH Z
RIF Udg.
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 1 66,51
Trine Langholm RUBINS ARE 4 EVER
2006/DV/QUIDAM'S RUBIN/DON'T COME BACK 4 MORE/COME BACK II
GLK 1 67,80
Sofie Aabo Nielsen CARTHANO 8
2011/HO/COSMEO/KARINTHA/CARTHAGO
ARK 4 57,08
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/WILLEMOES/NOTA BENE/NEWTIME
RKV 4 57,90
Mathilde Jacobsen LUNDEGÅRDS CHARLIE
2006/OL/ESTEBAN XX (DEN)/CHERI AF SULSTED/GORM DAMSGÅRD
KMK 4 58,30
Amalie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 4 58,89
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 4 60,63
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 61,87
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 4 62,61
Anne-Kristine Rie Truelsen DEGAGNA N
2011/HO/CASSITO/ZATASCHA/NUMERO UNO
CSC 4 63,39
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 4 64,75
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 8 58,23
Katja S. Nielsen VEDETT Z
2012/ZA/VERSACE VAN DE RUITERSHOEVE/POSTORIA BROWN/BROWNBOY
SPR 8 61,04
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 8 63,17
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 9 83,71
Frederikke Nielsen CLARA
2009/HO/CLARIMO/RICARDA XVI/ROCADERO
KRK 10 71,01
Rasmine Laguna Kristensen FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
HGR 12 58,00
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 12 59,90
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 13 68,58
Maja Fraenkel NYKILDEGÅRDS ASTI
2011/LU/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS SMILLA/LORAN
BAL 14 72,25
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 14 86,90
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 22 85,09
Olivia Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HRK 26 102,12
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR Udg.
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS Udg.
Clara Kirstine Bagge Thorball EXCLUSIVE BW
2009/KW/CONTENDRO I/ZAMIRA/QUATTRO B
EGE Opg.