jan
2019
Fra 05-01-2019 til 06-01-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00031782
Dato for resultat d. 17-01-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Finn Soelberg, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 17-01-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 250 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Rasmus Birk, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Cecilie Nathalie Schack Lord ZATINA
2004/KW/NAMELUS R/TATINKA/GOODTIMES
STRK 0 45,57 0 45,57 26,23 1
1 1
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 49,09 0 49,09 28,03 1
2 2
Anne-Kristine Rie Truelsen CONNY P
2005/DV/Carson Ask/Comtess/Gipsy D´Ask
CSC 0 47,70 0 47,70 29,64 1
3 3
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
MBRK 0 50,61 0 50,61 30,27 1
4 4
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 52,50 0 52,50 30,6 1
5 5
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 0 51,28 0 51,28 30,74 1
6 6
Tina Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 49,88 0 49,88 30,94 1
7 7
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 51,01 0 51,01 32,48 1
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 0 52,49 0 52,49 33,42 1
Tina Hattel CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 0 53,88 0 53,88 31,22
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 0 55,37 0 55,37 60,4
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 4 46,48 4 46,48
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 49,12 4 49,12
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 4 49,32 4 49,32
Louise Engelsted MEXICO
2012/DV/TAILORMADE STARDUST/MEXICANA/ASTON
HRK 4 49,44 4 49,44
Anne Gasbjerg CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
HIS 4 49,94 4 49,94
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 4 53,57 4 53,57
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 8 44,92 8 44,92
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 8 47,84 8 47,84
Mie Mundberg CORNIDA
2012/OS/CORNELIUS/VANIDA/HAARLEM
ØSR 8 51,78 8 51,78
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 8 56,36 8 56,36
Laura Normann Olsen FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
HIS 10 64,20 10 64,20
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
1996/DR///
ØSR 12 50,85 12 50,85
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 12 54,00 12 54,00
Amanda Schandel Dahlerup CLINTY Z
2009/ZA/CLINTISSIMO/CELERITY Z/CARETANO
CSC 32 74,44 32 74,44